post
Reportáž

I přes dramatický závěr naše cesta v Mol Cupu v Ústí nad Labem končí

2. kolo Mol Cupu zavedlo naše fotbalisty na půdu aspiranta na postup ze 3. ČFL skupiny B Ústí nad Labem-
Městský stadion Ústí nad Labem
VS
  • Branky: 65., 84. a 87 (pk.) Jakab, 90+3 Krejčí

Rozhodčí: Severýn - Melichar, Hamouz

• Diváci: 317

Sestava SK Kladno: Naimann - Borák, Kolářský, Gluski, Fojt (46. Pospíšil) - Krejčí, Dike, Kozel (46. Buneš), Se Ho (38. Eichler) - Šíma (46. Jakab), Šnobl (46. Tesař)

Reportáž

To poslední utkání Ústečtí fotbalisté odehráli paradoxně na stadionu našem, v pátek 6. září, kde senzačně prohráli 1:2. Odpočatí, a zároveň natěšení na odvedu tak domácí od začátku hrozí před brankou kladenského Naimanna. První střelu Kotta ještě zblokoval Dike, v 7. minutě již „dvojka“ týmu Zdeňka Haška musela proti střele Červenky vytáhnout pohotový zákrok přes hlavu, a špatný začátek byl dokonán v 9. minutě, kdy přes Fojta přesně k tyči na 1:0 pro domácí vedení hlavou vystřelil Černý.

Nastavený trend hry pokračuje především pomocí tlaku z rohových kopů, pomocí kterých jsou naši fotbalisti až zbytečně moc často zahnáni před vlastní branku. Do případných protiútoků nenachází dostatek sil a naopak musí čelit postupných útokům domácích. Po jednom z nich se z pravé strany před brankářem Naimannem ocitl zcela osamocený Červenka, který zvýšil již na 2:0.

Poločasový výsledek určil kapitán Ústí nad Labem Daniel Richter. Ten si na hranici pokutového území počkal na odvrácený míč, a přízemní střelou vstřelil branku s číslovkou 3. Již o minutu později se podruhé v utkání prosadil Marek Červenka – ten po rychlém protiútoku střelou prakticky za sebe završil krutý poločasový výsledek.

Do druhé půle naši vyrukovali s celou řadou střídání. Zvýšená aktivita byla znát již v 52. minutě, kdy se před domácí brankáře dostal Pospíšil. Jeho pokus o kličku však Němec zblokoval. Stejnou měrou odpovídají i domácí, buď pálí mimo, nebo zákrok předvádí brankář Naimann. To už je hra značně uvolněná. Z poklidného tempa v 65. minutě vzešla první branka našich borců. Průnikovou přihrávku Pospíšila důrazem zužitkoval Krejčí, jenž krásně předložil míč Jakabovi, který do odkryté branky snižil na 1:4.

Závěr zápasu přináší neustálé pokusy domácích o překonání krajů naší obrany. Nutno podotknout, že snaha závary před svatyní Naimanna opravdu přináší. V 85. minutě zaváhání obrany Ústí nad Labem na dvakrát využili Eichler s Jakabem. Poprvé když obral ústeckého obránce o míč, a na podruhé míč propadl domácím obránci pod nohou, a druhý jmenovaný snížil na 2:4. Již o minutu později si rychlonohý Tesař poradil s bránícím hráčem, a přímočaře si to namířil až do pokutového území soupeře, kde byl zastaven za cenu faulu. Nařízenou penaltu si postavil Jakab. S přehledem jí proměnil a dovršeným hattrickem snížil na 3:4. To stále není vše. Krejčí nejprve přestřelil branku, aby po nařízeném rohovém kopu Tadeáš Pospíšil v poslední minutě vyrovnal na konečných 4:4!

V penaltovým rozstřelu byli šťastnější domácí, kteří proměnili všechny své penaltové kopy. Za nás bohužel branku minul Pospíšil, po kterém domácí brankář Němec vychytal Eichlera