post
Reportáž

Újezd zdolán gólem v závěru!

K poslednímu domácímu zápasu sezóny nastoupili hráči SK proti svému neoblíbenému soupeři - Újezdu Praha. Dlouho to vypadalo, že se ani tentokrát kladenským borcům nepovede tohoto soupeře porazit. Ovšem v závěru dorážkou otevřel skóre Matěj Šnobl a vystřelil tak svému týmu tři body!
Stadion Fr.Kloze / tráva
VS
  • Branky: 88. Šnobl

ŽK: 85. Šíma - 30. Simaichl, 31.Birma, 65. Jánský, 83. Ježek, 89. Tomaides

ČK: 17. Špaček

Rozhodčí: Novotný - Vychodil, Cigáň

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Hrubeš, Kolářský, Borák - Kalina (65. Holub), Eichler, Pospíšil (90+2 Dejčmar), Houha (90. Pospíšil), Čížek (65. Rendla) - Šnobl, Šíma

Sestava SK Újezd Praha: Ježek - Simaichl, Birma, Běhounek, Majerník, Jeřábek (56. Vrabec), Tomaides, Kaiser, Jánský (81. Nepraš), Špaček, Pěnkava

Reportáž

Kladenští fotbalisté vstoupili do zápasu podobně, jako ve většině ostatních zápasů v jarní části soutěže. Byli aktivní, ovšem hrozil i soupeř. Ten měl po čtvrthodině hry velkou šanci, kterou hasil až na brankové čáře Tomáš Borák. Na druhé straně hřiště běžel hned poté na bránu Matěj Šnobl, kterého jasně fauloval hostující Špaček a byla z toho červeného karta pro hráče Újezda už v 17. minutě.

Po červené kartě měli nadále herní převahu domácí borci, kterým se ale dlouho nedařilo vypracovat si pořádnou střeleckou příležitost. A pokusy z dálky z kopaček Eichlera či Hrubeše končily buď v rukavicích brankáře, či mimo třemi tyčemi. Pražané místy zahrozili z protiútoku, Václav Smrkovský ale potvrdil své kvality a za svá záda nic nepustil.

Obraz hry ve druhé půli byl i nadále stejný. Klid do hry měli přinést střídající Rendla s Holubem, což se nakonec přece jen povedlo. A byl to právě druhý zmiňovaný Antonín Holub, který měl prsty v rozhodujícím gólu! Dvě minuty před koncem základní hrací doby totiž vystřelil a brankář jeho pokus jen zpomalil. Toho využil na zadní tyči opuštěný Matěj Šnobl, který dopravil míč za brankovou čáru!

SK tak zvítězilo s Újezdem 1:0 a posunulo se do čela tabulky. Tam má náskok jednoho bodu, ovšem druhý Chomutov má jeden zápas k dobru. Sezónu družina Zdeňka Haška zakončí příští sobotu v Českém Brodě.