post
Reportáž

A-tým přivezl výhru ze Štětí

Sobotní deštivé dopoledne nabídlo jednoznačné utkání, které přineslo devátou jarní výhru Kladna.
Štětí
VS
  • Branky: 54. a 74. Šnobl

    ŽK:83. Fary, 86. Alberovský - 36. Hrubeš, 66. Holub, 78. Kolářský, 83. Houha

    2. ŽK: 88. Alberovský

    Rozhodčí: Hlaváček - Maiello, Hrivík

  • Diváci: 135

Sestava SK Štětí: Sailer - Obrtlík, Lána, Alberovský, Belák (82. Neuman), Kafka Jakub, Zezula (78. Fary), Skokan, Zůza, Bílek, Čížek A.

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Borák (46. Houha), Rendla, Kolářský - Hrubeš (57. Liška), Eichler, Pospíšil, Holub (79. Procházka), Čížek D. (79. Dejčmar) - Šíma, Kafka Jaroslav (46. Šnobl)

Reportáž

Již od začátku utkání se míče zmocňují naši. Postupná adaptace na leč podmáčené, ne však příliš rychlé hřiště přináší postupné uzavíraní štětských před vlastní brankou. První vlaštovka v podobě šance přináší centra Čížka na hlavu Šímy, jenž míč jen prodloužil za sebe. Aktivní Čížek v první půli hraje při chuti. Nejprve domácí brankáře prověřil po signálu sehraným s Pospíšilem. Prsty má i v gólové šanci ve 27. minutě, kdy míč přenechává Borákovi, který vybízí Pospíšila před prázdnou brankou. Toho ovšem zradila koncovka, a v nutno podotknout obtížné situaci branku nepřidal. Tíženou změnu skóre tak nevidíme celou první půli

Do půle druhé naši vstupují s vervou. Výrazný tlak v úvodní desetiminutovce přináší velké šanci střídajících Šnobla a Houhy, na které navazuje Šíma. Také neúspěšně. Až 54. minuty branku přináší. Pospíšil rozehrál rohový kop na hranu velkého vápna. Zcela osamocený Holub posílá centr přesně do míst, kde se nachází kanonýr Šnobl. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlí a posílá Kladno do vedení.

Skóre se mohlo navyšovat již o pár minut později. Do samostatného úniku se dostal Šíma, v bezprostřední blízkosti se pokusil o kličku brankáři, a v klíčovém okamžiku celou situaci za cenu faulu a následné penalty přerušil domácí Obrtlík. Nařízenou penaltu si na starost vzal Eichler, jeho razantní pokus ovšem skončil vysoko nad.

Konečné skóre určil opět Šnobl. Důrazné napadání Pospíšila dostává do slibné situace na hranici velkého vápna. Mladý ofenzivní univerzál se zachoval týmově, a míč předkládá Šnoblovi. Ten se zakončením však chvíli otálel, krásným lobem určil konečné skóre sobotního utkání. To se nemění ani po snaze domácích hru více otevřít, ani po další sérii velkých šancí našich hráčů.


Hlavní partneři