post
Reportáž

A-tým vysoko zvítězil nad rezervou Slovanu Liberec!

Soutěžní ročník 2024/25 dospěl do své přesné poloviny utkáním A-týmu s rezervou Slovanu Liberec.
Stadion Fr.Kloze / tráva
VS
  • Branky: 46., 72., a 74. Tesař, 58. Jakab.

Rozhodčí: Matějček - Chládek, Pes.

ŽK: 51. Pospíšil.

• Diváci: 520

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Krejčí (77. Borák), Kolářský, Hrubeš, Fojt - Kozel, Pospíšil, Buneš (77. Dike) - Eichler (83. Kalina), Jakab (77. Pospíšil), Tesař (77. Šnobl).

Sestava FC Slovan Liberec B: Musil - Michal, Strnad (62. Lupoměský), Ogboi, Dulay (83. Wydrzynski), Rýzek, Kuľha, Kočka (74. Machotka), Papoušek, Plot (74. Butsko), Ukici (62. Hadaščok).

Reportáž

V něm je od samého začátku k vidění obrovská herní kvalita. Nepředvídatelný pohyb soupeře během kombinace dává založit velké množství útoků, které často končí až u naší branky. Ani družina Zdeňka Haška nezahálí. Vysokým napadáním libereckému mladí boří hru, což vrcholí ziskem míče Jakabem ve 22. minutě. Ten kreativně patičkou nachází Tesaře, jenž se rázem ocitl v situaci „dva na jednoho“. Rychlonohý křídelník v pravý moment nachází Eichlera před brankou, kterého při kličce brankáři zradila technika, a z velké šance se rázem stává souboj v rohu hřiště.

Šance Eichlera stojí na počátku tlaku Kladna, během kterého se Slovan Liberec prakticky nedostává ze své obranné poloviny. Naši borci svého soupeře často zavírají až před pokutovým územím, a kombinací se do střely nejprve dostává Jakab, po něm Eichler, a po hlavou po rohovém kopu hlavou opět Jakab.

Závěr prvního poločasu se nadále nese ve znamení dominance našich borců. Z ní se Liberec vymanil dvojící protiútoků. Ten druhý je obzvlášť nebezpečný. Kolářský na dvakrát hasil snahu libereckého útočníka, jenž se i přes to dostal ke střele. Zákrok si připsal Smrkovský, ale pouze jim vyzval před prázdnou branku Plota, který z jasné pozice přestřelil.

Do druhé půle naši vstupují více než aktivně. Již v 46. minutě zaváhaní soupeřova obránce využívá Tesař, který Kladno posílá do vedení. Ofenzivní hody pokračují, naši stále dominují a vytváří si celou řadu šancí. Protože odpověď tentokrát nepřichází, o slovo se na pravém křídle hlásí Eichler. Prvotní náběh Jakaba nevyužil, a zdá se, že pravý okamžik na přihrávku promrhal. Opak je však pravdou, jelikož Jakab se odpoutal od bránícího hráče, na což reagoval Eichler milimetrovým pasem, a Jakab se v 58. minutě do prázdné branky nemýlil.

Poté tempo hry na chvíli opadá, soupeř se dostává do hry a snaží se o tvorbu šancí. O tom, že se scénář z minulého domácího utkání neopakuje, se zlatým písmem v následující h minutách podepisuje Tesař. Ten v rozmezí dvou minut s naprostým přehledem uklízí dvě krásné akce, čímž dovršil svůj hattrick, a zároveň zvýšil celkově už na 4:0.

Protože se do konce utkání nestalo nic, co by naše mělo od vítězství oddělit, připisujeme si celkově šestou výhru v letošním soutěžním ročníku!