post
Reportáž

Jediná branka rozhodla o prohře v Živanicích

Utkání 8. kola 3. ČFL přineslo pro kladenské fotbalisty výjezd na půdu Sokola Živanice, v té době předposledního celku tabulku.
Živanice / tráva
VS
  • Branky: 66. Svoboda

Rozhodčí: Mrkáček - Pekař, Linhart.

ŽK: 35. Smrkovský

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Hrubeš, Kolářský (68. Šíma), Gloski (46. Dike), Fojt - Eichler (46. Borák), Kozel, Buneš - Tesař, Jakab, Pospíšil (68. Šnobl)

Reportáž

Utkání začíná standardním držením míče našich, nebo alespoň snahou o něj. Do dvou nebezpečných výpadů se totiž během úvodních pěti minut dostávají domácí. Naše obrana na ně rychle reaguje, a naopak velí do útoku. V 10. minutě první střelu na brankáře Zímu vysílá Tesař, následuje standardní situace rozehraná na Kozla, jehož pokus končí na zádech bránícího hráč. Postupné útoky našich borců končí na nepřesnostech v poslední třetině hřiště, a v 18. minutě o sobě opět dávají vědět domácí. Přesně rozehraný rohový kop končí na zadní tyči, kde jeden z Živanických hráčů hlavou nastřelil tyč Smrkovského branky.

O tom, že jednoduchá hra domácích družině Zdeňka Haška nevoní, svědčí akce z 24. minuty, kdy centr z levé strany na úroveň penaltového puntíku vyráží Smrkovský. Tam se zcela osamocený zjevil Zvěřina. Gólovou radost mu ovšem překazil skvělým zákrokem opět Smrkovský. Další minuty patří nadále Živanicím. Série dlouhých autů, nakonec rohového kopu vážnou střelou leč nekončí, před brankou Smrkovského však pořádně zatápí. Kladenský brankář v dalším klíčovém okamžiku špatně odhadl přihrávku za obranu, a po brzkém výběhu fauloval útočníka Živanic, za což si ve 35. minutě vysloužil žlutou kartu.

Závěrečných pět minut startuje pohledná kombinace z kopaček Kolářského s Jakabem. Dlouhý nákop zpětně vybojoval Pospíšil, a rychlou příhrou se k míči dostává Eichler, který z „voleje“ prudce pálí, na což domácí brankář Zíma reaguje pohotovým zákrokem nohou. Další šance první dějství nenabízí, proto se do kabin odchází za stavu 0:0.

Druhou půli začínají Živanice aktivně. Úvodních 10 minut zavírají naši obranu před vlastní brankou, z čehož plyne střela z druhé vlny, proti které Smrkovský vytasil svůj další zákrok. Nepříznivý vývoj vrcholí v 65. minutě. Využívají nepřesnou rozehrávku, a po centru z pravé strany Svoboda hlavou střílí první branku utkání. Naši reagují prakticky okamžitě. Na pomezí mezi penaltou a brankovým územím v jasné šanci branku minul Pospíšil. Po následném rohovém kopu svůj projektil vysílá Jakab, jenž rovněž mířil vedle.

S přibývajícími minutami roste i napětí na hřišti. Jak už to tak bohužel bývá, o to méně je toho k vidění před brankou soupeře. Řada postupných útoků končí naší nepřesností, a nezabírají ani snahy o zjednodušení hry. I přes to, snaha se upřít nedá, kýžená změna skóre nepřichází.