post
Mládež

Mladší žáci na závěr sezóny vyhráli v Ústí nad Labem

​Kladno – poslední víkend má za sebou mládež SK.

Tedy až na zachráněné starší žáky, které si užívaly zasloužené volno. Skvělou výhru si připsali mladší žáci pohár za prvenství v krajském přeboru převzala kategorie U16.

Úctyhodný bodový zisk čítající 50 bodů nedokázala ani na podruhé navýšit U19. Podruhé za
sebou vysoce prohrála. Navíc se s mládežnickými kategoriemi rozloučilo hned 14 hráčů
ročníku 2005. S nedělním utkáním byl nespokojený trenér Jakub Andrýsek: „Závěrečné
utkání sezóny se nám výsledkové hrubě nepovedlo a s mužstvem Bohemians jsme zejména
ve druhé půli již nedokázali držet krok. Byl z toho nejhorší výsledek v sezóně.“ Pokračoval
ovšem pochvalou pro celé mužstvo: „I přesto však lze celou sezónu hodnotit mimořádně
pozitivně a mužstvo se v konečné tabulce umístilo na 12. příčce z 20 mužstev, za což je
potřeba celému mužstvu pogratulovat.“
Tým U18 si remízou 2:2 s Pšovkou Mělník upevnil 9. místo v krajském přeboru. Nutno
podotknout, že šlo o smolný výsledek, protože vyrovnávací gól obdrželi v 89. minutě, navíc
od soupeře hrajícího bez vyloučeného hráče.
Ve znamení celého průběhu sezóny se neslo i poslední utkání ligové U17. I přes to, že ve
24. minutě vedli nad Bohemians Praha 3:0, Klokani dokázali do konce první půle skóre
jedním gólem zkorigovat, a nakonec byla na Stadionu Františka Kloze k vidění remíza 4:4.
Trenér Jan Procházka vše komentoval: „Bohužel jsme ztratili vedení o tři branky, ale kluci na
hřišti nechali zbytek sil po náročné sezoně.“
Nejprve si U16 převzala pohár za primát v Krajském přeboru mladšího dorostu, poté si
rozlučku s mistrovskou sezónou zpestřila vysokou výhrou nad Pšovkou Mělník. Mladší
dorostenci tak dokonale korunovali své vydařené tažení celým soutěžním ročníkem 2023/24.
S herním systémem 7+1 se nadobro rozloučila U13. Do utkání ovšem vstoupili pasivně, což
určilo vývoj celého klání. „Ráz celého utkání určila první třetina. Hráli jsme bez pohybu, navíc
jsme se mnohokrát zbytečně zbavovali míče. Zlepšený výkon ve dvou zbývajících třetinách
sice přinesl vyrovnání ve smyslu projevu hry, gólový rozdíl se nám však smazat nepodařilo,“
dodal trenér Michal Zachariáš.
Horkou půdu v Ústí nad Labem okusili také hráči z kategorie U12. Již od začátku se jim
dařilo plnit předem určený plán a dokráčeli tak k závěrečnému vítězství. „V Ústí jsme chtěli
jednoznačně zvítězit. Podali jsme koncentrovaný výkon, který gradoval celý zápas a já
musím kluky pochválit. Za celou sezónu jsme udělali velký pokrok,“ těšilo trenéra Radka