post
Reportáž

SK veze pohárový postup z nedaleké Hřebče

Kladenský SK vstoupil do aktuálního ročníku MOL Cupu ideálně a vyřadil svého nedalekého soka z Hřebče po výhře 3:1. Vítězství se ovšem nerodilo lehce, když v první půli Kladeňáci několikrát nestřelili břevno a před půlí branka nepadla. Po změně stran se ale postupně trefili Pospíšil, Šnobl a Eichler, SK tak jde v poháru dál.
Hřebeč
VS
  • Branky: 71. Myška - 49. Pospíšil, 53. Šnobl, 59. Eichler.

Rozhodčí: Nejedlo - Melichar, Ježek.

• Diváci: 1086

Sestava SK Hřebeč: Vokoun - Prosek (46. Hajný), Dolejš (C), Peake, Hodosi, Jakoubek, Myška (71. Mentberger M.), Lukič (65. Kotík), Lukeš (46. Bergmann), Podaný, Kabele.

Sestava SK Kladno: Naimann - Kolářský, Hrdlička, Hrubeš (46. Dike) - Houha (55. Borák), Se Ho, Kalina (46. Pospíšil), Eichler, Shin (46. Fojt) - Šnobl, Šíma (C) (46. Tesař).

Reportáž

Trenér Zdeněk Hašek poslal do utkání hráče širšího kádru, kteří tak dostali možnost ukázat se od první minuty. V základní sestavě tak vyběhli například Korejci Park Se Ho a Daehwan Shin, mladík Václav Kalina či letní posily Pavel Hrdlička a Martin Naimann. Kladeňáci byli od začátku aktivnější a během první půle si vytvořili několik slibných příležitostí. Hned tři náznaky šancí měl Matěj Šnobl, ten ovšem hlavou svého bývalého spoluhráče Martina Vokouna v bráně Hřebče nepřekonal.

Několik nebezpečných výpadů předvedl z levé strany hrající Shin, ty však ke gólu nevedly. Stejně tak dalekonosná rána Kolářského, která orazítkovala břevno. Na brankové konstrukci skončily také šance David Eichlera a následně Karla Houhy. Do druhé půle udělal trenérský štáb SK hned čtyři změny a to se vyplatilo již po čtyřech minutách. Na standardku z kopačky Eichlera si naskočil střídající Tadeáš Pospíšil, který hlavou otevřel skóre. O čtyři minuty později po centru Tesaře znovu hlavou pálil Šnobl, aby zanedlouho poté levačkou uklidil balón zpoza vápna do sítě David Eichler.

Tlak hráčů v modrém následně lehce opadl, čehož Hřebeč využila ke své první brance, které Naimann v bráně zabránit nedokázal, i když si na balón sáhl. To ale na konečném výsledku příliš neměnilo. Kladenský SK zvítězil v Hřebči 3:1 a postupuje do druhého kola MOL Cupu.