post
Reportáž

Chebu nadělilo SK bůra!

Předposlední domácí utkání sehráli svěřenci trenéra Zdeňka Haška proti Hvězdě Cheb. Od začátku utkání si šli za třemi body, které taky nakonec přesvědčivě získali! Na pětigólové výhře se podílelo hned pět různých střelců včetně dorostence Jakuba Lišky, který při svém prvním startu od začátku dokázal skórovat! Nakonec z toho bylo pohodové vítězství 5:0.
Stadion Fr.Kloze / tráva
VS
  • Branky: 14. Čížek, 30. Šíma, 44. Eichler, 47. Liška, 57. Pospíšil

Rozhodčí: Glogar - Ježek, Hamouz

• Diváci: 200

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Hrubeš, Kolářský, Liška - Houha (60. Borák), Eichler, Pospíšil, Slabý (60. Procházka), Čížek (60. Dejčmar) - Šnobl (60. Holub), Šíma (60. Kafka)

Sestava FK Hvězda Cheb: Šmejkal - Mácha (73. Kopecký), Kompit, Hudeček, Ptáček, Janda, Netrval, Bauer, Kraus, Hrotek, Zázrivec (56. Steiner)

Reportáž

Utkání začalo podle očekávání. Druhý tým tabulky kontroloval hru a celek poslední jen marně vzdoroval. Už po necelé čtvrthodině to vyústilo v první branku pro SK. Dominik Šíma na pravé straně pokutového území i s trochou štěstí obešel dva protihráče a poslal balón do malého vápna. Tam byl zcela volný David Čížek a ten pohotovým zakončením otevřel skóre zápasu. Po třiceti odehraných minutách se skóre měnilo znovu a znovu u toho byla dvojice Šíma - Čížek. Ovšem tentokrát v opačném pořadí. Centr Davida Čížka totiž tečoval za záda brankáře Chebu právě Dominik Šíma.

Kladenští fotbalisté se i nadále snažili hlavně o kombinaci po zemi. Jedna taková začala na polovině domácích, odkud míč vyvezl Tadeáš Pospíšil. Jeho přihrávku si zpracoval David Eichler a jelikož měl dost času, tak zkusil své štěstí. A to zrovna stálo na jeho straně, na jeho technický pokus k tyči se gólman Šmejkal jen díval a minutu před koncem poločasu tak bylo skóre už 3:0 pro Kladno.

A ve stejném světle začíná i druhá půle utkání. Centr Karla Houhy zprava si našel ve vápně teprve devatenáctiletý Jakub Liška. A ten se rozhodně nezachoval jako stoper z dorostu. Zachoval totiž chladnou hlavu, míč si zpracoval a následně ho poslal do sítě, čímž upravil skóre už na 4:0! A aby toho nebylo málo, tak ještě o deset minut později hosté kapitulovali popáté. Tadeáš Pospíšil si totiž našel odražený balón za pokutovým územím a levačkou ho poslal přesně ke vzdálenější tyči.

V 60. minutě poté Kladno hned pětinásobně prostřídalo. Po Čížkovi kapitánskou pásku převzal Antonín Holub, v zakončení mu to ale nepomohlo, ve slušně vypadající šanci zamířil vedle. Ve zbytku zápasu už se hráči SK neprosadili, Hvězdě Cheb ale na cestu zpět na západ Čech nadělili slavného bůra.