post
Reportáž

A-tým v Mostě poprvé v sezóně prohrál

Po osmnácti zápasech fotbalisté Kladna prohráli. Osudné se jim stalo sobotní utkání proti Baníku Most - Souš, které bylo na poslední chvíli přesunuté na umělou trávu.
Most, stadion FSJM
VS
  • Diváci: 250

Sestava SK Kladno: Smrkovský – Borák (58. Krejčí), Hrubeš, Hrdlička, Fojt – Eichler (46. Kozel), Pospíšil (87. Park), Dike (58. Šíma), Buneš (58. Šnobl), Tesař – Jakab

Reportáž

Neuběhla ani minuta hry, když naši borci poprvé inkasovali. Hrdličkou tečovaný centr propadl ke zcela osamocenému Novotnému, který Smrkovskému z hranice brankového území zahrál na jesle a vstřelil svou sedmou branku sezóny. Opeřená družina Zdeňka Haška následně čelí dvojici velkých závarů před vlastní brankou. Protože střela Petra mířila nad, a dobrý zákrok předvedl Smrkovský, mohlo modré Kladno zavelet do útoku. Oba týmy se během zápasu musejí potýkat se silným větrem, a s malými rozměry umělé trávy. Snahy o postupné útoku tedy boří kompaktní obranný blok domácích, který se poctivě přesouvá a rychle dostupuje naše hráče. Když se pár minut před koncem první půle po pěkné kombinaci v jasné šanci zjevil Buneš, skákavou přihrávku Eichlera nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

Do druhé půle kladenští vstoupili aktivně. Střed hřiště posílený střídajícím Kozlem tvořil jeden útok za druhým. Ani z jednoho se ovšem nedaří vytvořit jedinou vážnější šanci, a záhy přichází druhé opaření. V 56. minutě po neshodách naší obrany při bránění standardní situace zaváhání využil Petržílka, a zvýšil již na 2:0. Ani tentokrát to Kladno nezabalilo. Otevírá hru, do které Zdeněk Hašek vysílá útočné duo Šíma - Šnobl a začíná být opravdu nebezpečné. Šnobl řítící se sám na brankáře Kolodzieje minul, brankou neskončila ani série rohových kopů a standardních situací. Postupně se začíná zdát, že našemu týmu během deštivé noci zvlhnul střelný prach. Naopak po rychlém protiútoku přichází třetí, a závěrečná branka Mostu - Souše. Konečné skóre určil Šimeček.