post
Reportáž

A-tým zvítězil nad Ústím nad Labem!

V pátečním utkání kola si SK Kladno připsalo tři body za výhru nad Ústím nad Labem!
Stadion Fr.Kloze / tráva
VS
  • Branky: 21. Tesař, 60. Buneš - 42. Kodad.

ŽK: 33. Kozel, 85, Šíma, 90+2 Smrkovský - 9. Červenka, 75. Richter, 86. Žežulka, 88. Čítek, 90+2 Kučera.

Rozhodčí:Kubec - Langmajer, Mazanec

• Diváci: 1360

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Kozel, Rubeš (35. Borák), Hrubeš - Fojt, Pospíšil (89. Hrdlička), Jakab, Budeš, Eichler - Šnobl (46. Šíma), Tesař (77. Dike).

Reportáž

Páteční odpoledne zahajují oba týmy v pozvolném týmu, vzájemně si tak trochu opatrně nechávají prostor k postupné rozehrávce. První vážnější náznak šance si v 5. minutě připisuje hostující Ústí nad Labem. Červenka však vhodný moment pro zakončení prováhal, a to když volil nepřesnou přihrávku. S přibývajícím počtem minut soupeř svůj útočný vál postupně nasouvá až před Smrkovského branku, kde zatápí pod kotel kladenské rozehrávky. Po odzbrojení jednoho z postupných útoků míč na své kopačky získává Matěj Šnobl. S ním si to namíří až na hranu soupeřova pokutového uzemí a přesným načechraným centrem nachází zcela osamoceného Tesaře. Ten Šnoblovu pobídku neodmítl a ve 21. minutě posílá družinu Zdeňa Haška do vedení!

Obraz hry se začíná po brance do sítě Ústí nad Labem začíná vyrovnávat. Aktivita hostujícího týmu leč zcela neuvadá, do postupného útoku se začínají dostávat i naši borci a soupeře přehrávají. Žlutou kartu si za faul do obličeje kladenského kapitána Kozla připsal Červenka. O pár minut později si v souboji stejných hráčů varování připsal i Kozel, a to když hasil rychlý brejk soupeře. Ve 34. minutě k nezaviněnému zranění kolene přišel Rubeš, kterého nahradil Borák. Tlak ústeckých opět začíná narůstat. Vyrovnání z kopaček Ústí nad Labem přichází záhy. Z levé strany naší obrany pronikl Kodad. V rychlostním souboji překonal dotírajícího obránce a střelou na zadní tyč určil poločasový výsledek na 1:1.

Do druhé půle naši vlétli velkou šancí. Již ve 47. minutě se po dvojici rychlých kliček v dobré pozici ocitl Borák, předložil míč Bunešovi, jenž lehce tečoval za sebe a míč na poslední chvíli do svých rukavic lapil brankář Grigar. Stejnou měrou na druhé straně odpovídá Kučera. Důrazem si dělá prostor a přihrává před Smrkovského branku. Ze shluku těl se nejlépe zorientoval Fojt, a zneškodnil velice nebezpečnou střelu soupeře.

Již podruhé se opakuje situace dominance Ústí nad Labem a trpělivé práce našeho týmu, ze které vzešlo opětovné vedení. To se rodí na polovině hřiště, kde míč získává Hrubeš, a přihrávkou vzduchem za soupeřovu obranu nachází Tesaře. Střelec první branky na levé straně pokutového území zachoval klid, nechává proběhnout první vlnu náběhů v čele s Šímou a nachází Buneše nabíhajícího z druhé vlny, který přízemní střelou na zadní tyč posílá modré Kladno do vedení! Nechybí ani následné vyrovnání průběhu hry, do kterého náš tým žene neuvěřitelná podpora fanoušků.

Závěr utkání začíná Ústí nad Labem zjevnou snahou o vyrovnání stavu. Rychlými změnami těžiště hry Kladenské uzavírá před brankou, a tvoří jeden útok za druhým. Poslední minuty utkání jsou opravdovým bojem, žlutou kartu obdržel Šíma za faul do oblasti hlavy Kotta v 85. minutě. Hned o minutu později žlutou kartu obdržel také hráč Ústí nad Labem za faul na Pospíšila hrozícího z pravé strany soupeřovy obrany. V křečích se svíjí skvěle hrající levý obránce Fojt.

Základní hrací dobu rozhodčí Kubec nastavil o 5 minut. Jeho začátek okořenil ostrým faulem hostující Kučera, a vysloužil si za něj žloutou kartu. Následný průběh prodloužení ústečtí volí na překonání naší obrany dlouhé nákopy, ty však daří odvracet. Skvělý zákrok si v samém závěru za cenu faulu připsal Smrkovský. A protože jeho následný výkop byl tím posledním, co se v utkání událo, Kladno se připisuje další tři body do tabulky!