Horká neděle 1. září přinesla remízu A-týmu s celkem SK Zápy.
VS
  • Branky: 18. Tesař, 31. Buneš.

Sestava SK Kladno: Smrkovský – Hrubeš (87. Borák), Kolářský, Rubeš, Fojt – Jakab, Dike (46. Eichler), Kozel, Pospíšil (73. Šíma) – Buneš – Tesař (73. Šnobl).

Reportáž

Ta se od samého začátku nerodila lehce. Domácí svým standardním herním stylem začali úspěšné dobývání branky Václava Smrkovského po autovém vhazování již v 11. minutě, kdy si se snadnou pozicí dokázal poradit Stropek, který hlavou umístil míč přesně do odkryté svatyně našich borců.

Reakce z kopaček v modrých dresech hrající družiny Zdeňka Haška přichází hned o sedm minut později, kdy Tadeáš Pospíšil proniká nepozorovaně do pokutového území soupeře, a i přes to, že se sám ocitl ve vyložené palebné pozici, v ten nejlepší moment přihrávkou našel Tesaře. Mladá posila z rezervy pražské Sparty se do prázdné branky nemýlila a utkání srovnala. Nerozhodný stav 1:1 ovšem platil pouhé dvě minuty. Již ve 20. minutě rozehraný aut po centru opět hlavou dokázal v branku proměnit zkušený Matějka, čímž Zápům vrátil jednogólový náskok. Vedoucí gól domácím ještě přilévá krev do žil, za nedlouho nastřelují břevno, a nebezpečnou sérií rohů a autů nadále ohrožují branku Smrkovského. Za zmínku stojí následná zarputilost našich borců, kteří se z tlaku zápských vymanili, a postupně začínají znovu nacházet cestičky před soupeřovu branku. První půle se blíží do svého závěru a hlavní role v ofenzivních výpadech Kladna patří Tesařovi s Bunešem. Střelec první kladenské branky ve složité situaci dostává míč na Buneše, nacházejícího se na hraně pokutového území soupeře. Ten se pohotově zorientoval, a střelou skrytou pro domácího brankáře vyrovnal na 2:2. O pár minut později mohlo být na ještě veseleji, své rychlosti dokázal využít Tesař, po nepřesné přihrávce předběhl středního obránce Záp a s míčem si to zamířil přímo na domácí bránu. Jeho lob ovšem skončil těsně vedle, a tak týmy do kabin odcházejí za stavu 2:2.

Do druhého poločasu naši vstupují aktivně, soupeře se daří uzavírat před jeho vlastní branku a vrcholem je Tesařova branka, která pro postavení mimo hru nebyla uznaná. Od 60. minuty jsme v zápské Teletnik aréně svědky boje ve velkém tempu, který i přes své náznaky především ze standardních situací a autů další gól nenabídl.

SK Kladno si tak ze Záp odváží bod za remízu 2:2!