post
Reportáž

Generálka s Loko Praha vítězně

Generálku na třetí nejvyšší soutěž zvládli hráči SK na jedničku. Proti tradičnímu účastníkovi ČFL, Loko Praha (před touto sezonou Loko Vltavín, pozn. red.), vedli už od deváté minuty a zápas dovedli do zdárného konce. Kromě stálice Matěje Šnobla se prosadili nováčci Jiří Tesař a Josef Jakab.
Stadion Františka Kloze
VS
  • Branky: 9. Šnobl, 48. Tesař, 63. Jakab

• Diváci: 250

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Hrubeš (82. Hrdlička), Rendla, Rubeš, Fojt (20. Borák) - Buneš (60. Dike), Kozel (82. Se Ho), Pospíšil (77. Eichler) - Jakab (77. Houha), Šnobl (46. Šíma), Tesař (60. Hwan)

Reportáž

Do zápasu vstoupili Kladeňáci skvěle. Již v deváté minutě se Josef Jakab dostal k míči v pokutovém území dříve, než brankář "Lokády" Rodriguez Cuesta. Toho využil přesným centrem na hlavu Matěje Šnobla, který uklízel do prázdné brány - 1:0! Netrvalo to ale dlouho a mohlo být srovnáno, fantastickým zákrokem se ale blýskl brankář Václav Smrkovský. Po většinu prvního dějství měli hosté územní převahu, kromě šance po inkasovaném gólu ale branku Kladna výrazně neohrozili. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Ten po pauze ale moc dlouho nevydržel. Jiří Tesař na levé straně mohl vyslat do šance Šímu, rozhodl se ale pro individuální akci. To se ukázalo jako správné řešení, odchovanec pražské Sparty totiž přesnou ranou překonal svého bývalého spoluhráče v bráně Pražanů a poslal Kladno do dvougólového trháku. Hosté se zanedlouho poté dokázali prosadit. Po rychlé akci se tváří v tvář proti Smrkovskému dokázal prosadit Carlo Maione.

Gólová první dvacetiminutovka druhé půle ale pokračovala. O dalších pár minut později Tadeáš Pospíšil fantastickou přihrávkou mezi obránce vyslal do gólovky Josefa Jakaba a ten se nemýlil, když technickou střelou mířil přesně. Skóre se mohlo měnit ještě v samotném závěru. Nejprve měla šanci nigerijská posila Kladna Alphonsus Dike, ten však po závaru před bránou nedokázal navýšit náskok svého týmu. O chvíli později se na druhé straně dalším povedeným zákrokem po rohu blýskl Václav Smrkovský.

Kladno tak porazilo v generálce na Českou fotbalovou ligu Loko Praha 3:1 a v přípravě tak vyhrálo sedm ze sedmi zápasů. Již za týden družinu Zdeňka Haška čeká úvodní kolo, ve kterém doma přivítají FK Teplice B (sobota 10.8., 17:00)