post
Reportáž

A-tým v druhém letním utkání porazil Aritmu 3:0

Svůj druhý přípravný zápas odehrál A-tým na hřišti v Libušíně. Poločasové vedení 1:0 z kopaček Šímy dokázal dobrým výkonem v druhé půli opět uhájit a zaslouženě zvítězil.
Libušín
VS
  • Branky: Šíma, Trnovec, Hwan
  • Diváci: 200

Sestava SK Kladno: 1. POLOČAS: Naimann, Hrubeš, Rubeš, Rendla, Fojt, Kozel, Buneš, Pospíšil, Houha, Jakab, Šíma 2. POLOČAS: Smrkovský, Borák, Kolářský, Hrdlička, Jankovský, Dike, Eichler, Kalina, Trnovec, Šnobl, Hwan

Reportáž

Do výsledkově zdařeného utkání vstoupili naši borci velmi aktivně. Úvodních 10 minut zasvětili rychlé kombinaci, kterou po ztrátě míče doplňovali důrazným napadáním. To své ovoce neslo již ve 2. minutě, kdy v dobré pozici krkolomně zakončoval Jakab. Pohotový brankář Aritmy však gólovou radost svým zákrokem překazil. Další náznaky šancí končí ještě v předfinální fázi. Důsledná obrana Pražanů Kladno do dalších šancí nepouští, a naopak velí do série nebezpečných protiútoků. Ani jeden ovšem i přes slibnou palebnou pozici nekončí střelou na branku. Nová tvář v dresu A-týmu Naimann tak v bráně neměl žádnou práci.

Ve 26. minutě se v plném běhu přesné průnikové přihrávky zmocnil Jakab. Svou rychlost využil ke kličce brankáři. Toho úspěšně překonal, stejně tak dotírajícího obránce Aritmy. V kýžený moment však nedokázal přesně zamířit, a nastřelil pouhou brankovou konstrukci. Následující fáze hry přináší pokles v tempu, nadále je ovšem vidět snaha našich fotbalistů hru kontrolovat. Ti soupeře nepouštějí do žádné větší šance, naopak sami neúnavně dobývají svatyni v bílých dresech hrajících Pražanů. To své ovoce přináší ve 41. minutě, kdy poločasové vedení chytrým lobem přes brankáře vystřelil Šíma.

Do druhé půle nastoupila nová jedenáctka. Ta své působení na hřiště zahájila turbolentně. Již ve 47. minutě se na hranici velkého vápna do zakončení neúspěšně probíjel Jankovský, a již o pár minut později tandemovým náběhem využil příhry Hwana. Přesnou přihrávkou protínající celé malé vápno vybídl Trnovce číhajícího na zadní tyči. Ten s notnou dávkou štěstí zvýšil na 2:0. Ani to z kopaček kladenských nebylo všechno. Po obranné standardní situaci ještě na vlastní polovině Kalina předložil míč Šnoblovi, jenž po kličce soupeři na polovině s míčem urazil více než 30 metrů a hranici velkého vápna soupeře přihrál Hwanovi před prázdnou branku. Skóre bylo tedy určeno na konečných 3:0.

Kladno tak zvítězilo i své druhé utkání léta. Nyní čeká svěřence Zdeňka Haška soustředění v Blšanech, které vyvrcholí nedělním duelem s Mariánskými Lázněmi.