Fotbalový areál v Kolči v sobotu 2. března přivítal generálku kladenského „A“ týmu proti lídrovi libereckého krajského přeboru FC Pěnčín.
VS
  • Góly: 1. Jankovský, 32. Houha, 50. Šíma - 43. Patka, 71. Daněk.

Sestava SK Kladno: Smrkovský – Čížek, Kolářský, Hrubeš, Noll (46. Pihrt) – Houha (46. Dejčmar), Eichler, Blažek (46. Slabý), Jankovský (46. Pospíšil) – Šíma, Šnobl (46. Holub)

Reportáž

Tu naši borci započali více než znamenitě. V první minutě se náhle v pokutovém území soupeře s míčem u nohy zjevil Šíma, který byl faulován. Rozhodčí ovšem citelně ponechal výhodu a míč se dostává na kopačky Jankovského. Ten výhodu perfektně zužitkoval a poslal tak svěřence Zdeňka Haška do brzkého vedení. Na to se daří navázat opětovným tlakem a snahou držet míč, která své ovoce přináší postupně během první půle, dlouho se jí však nedaří zhmotnit v podobě gólu. Ten přichází až ve 32. minutě, kdy Blažek krkolomně nachází Houhu, který si k překvapení všech zpracoval střílenou přihrávku na hrudník a osamocený zpoza „šestnáctky“ nechytatelně zamířil ke vzdálenější tyči hostující brankáře. Odpoveď ale přichází záhy. Podcenění první vážnější situace před naší bránou – rohového kopu přináší snížení záhy po gólu Houhy. A protože dvě branky v rychlém sledu přinesly zmírnění tempa, poločasový výsledek je 2:1 pro Kladno

Půle druhá přináší opět snový začátek. Střídající Pospíšil prakticky v první akci druhého dějství krásným pasem za obranu nachází Šímy, který využil pozdě vybíhajícího brankáře. Tomu udělal kličku a ve skluzu opět navýšil rozdíl mezi Kladnem a Pěnčínem na dvě branky. Opět se bohužel opakuje první půle. Po brance Šímy následuje chybný odkop brankáře Smrkovské přímo na kopačky pěnčísnkého forwarda, který nejprve nasadil Eichlerovi „jesličky“, poté snadno přešel přes střed obrany a nechytatelně zakončil – 3:2.

Následně se tempo hry znovu uklidňuje. Kladenští ubírají a spíše vyčkávají na to, co vymyslí soupeř. I přes dvojici přímých kopů z kopaček Kladna či snahu Pěnčína o dorovnání skóre další gól k vidění není. Kladno tak svojí generálku úspěšně vyhrává.