post
Mládež

Uplynulý víkend přinesl výhry U19 & U12

V uplynulém víkendu dokázaly vyhrát pouze naše nejmladší a nejstarší týmy. "B" týmy dorostenců smolně v okresním derby padly. Report všech uplynulých zápasů najdete níže.

Starší dorost SK přivezl důležité vítězství z Mladé Boleslavi

Kladno – Vybojované tři body přivezli hráči SK Kladno do devatenácti let z Mladé
Boleslavi. Ve středočeském derby zvítězili 3:1. Mladší dorostenci v městě automobilů
prohráli, stejně jako starší žáci v Hradci Králové. Vyhráli pouze mladší žáci do dvanácti
let, kteří porazili Meteor Praha.

Důležité vítězství si připsali v České lize staršího dorostu fotbalisté SK Kladno. Na
hřišti Mladé Boleslavi vyhráli 3:1. Vítězství se nerodilo lehce, ale kladenští hráči ho doslova
vydřeli. „Naštěstí jsme tentokrát byli produktivní v koncovce a ze čtyř šancí tři proměnili.
Domácí se prezentovali běhavým a vysoce agresivním stylem, kterému jsme se vyrovnávali
s vypětím všech sil,“ hodnotil kladenský trenér Jan Pejša.

Mladší dorostenci SK Kladno prohráli v Mladé Boleslavi hokejovým výsledkem 4:6.
Nedokázali tak navázat a vysoké vítězství z minulého kola nad Českými Budějovicemi.
„Bohužel se v zápase objevilo až moc chyb,“ řekl Jan Procházka, trenér Kladna.

Smolná utkání sehrály rezervy kladenských dorostů v soutěži krajského přeboru. Na
hřišti v Rynholci podlehli fotbalistům Hostouně. Starší dorostenci soupeře celý zápas tlačili,
ale nedokázali vstřelit ani jednu branku a po jediné střele soupeře prohráli 0:1. „V utkání jsme
dominovali, ale chyběl nám pověstný klid, razantní a přesné zakončení,“ řekl kladenský trenér
Marek Novobilský. Teprve podruhé prohráli v krajském přeboru mladší dorostenci SK
Kladno. V Rynholci podlehli fotbalistům Hostouně 3:6.

V nejvyšší žákovské soutěži se straší žáci SK Kladno představili na hřišti Hradce
Králové. Fotbalisté do patnácti let prohráli 2:8, především kvůli nepovedené první půli, kterou
prohráli 0:5. „První poločas byl z naší strany strašidelný. V druhé půli jsme se zlepšili, ale
soupeř kontroloval hru a zaslouženě vyhrál“ hodnotil kladenský trenér Josef Procházka.

Starší žáci SK Kladno do čtrnácti let vstoupili do utkání v Hradci Králové lépe než
jejich starší kolegové. V prvním poločase drželi se soupeřem tempo a po zbytečných chybách
prohrávali 0:2. Jenže ve druhé půli dostali pět branek a prohráli 0:7. „Vstup do utkání se nám
celkem vydařil, ale ve druhé půli jsme propadli ve všech činnostech. Musíme celkově zrychlit
a vyvarovat se zbytečných chyb,“ ví Tomáš Skála, trenér Kladna.

V České lize mladších žáků přivítali fotbalisté SK Kladno do třinácti let hráče
Meteoru Praha. Domácí nevstoupili do zápasu vůbec dobře a od začátku tahali za kratší
konec, až z toho byla vysoká porážka 3:22. „Soupeř byl fotbalově mnohem vyspělejší a
důraznější v osobních soubojích. My musíme dále pracovat a posouvat se v rámci našich
možností,“ řekl kladenský trenér Michal Zachariáš.

Skvělý zápas sehráli v České lize mladších žáků fotbalisté SK Kladno do dvanácti let.
S Meteorem Praha vyhráli 6:2. „Od prvních minut jsme byli lepším týmem, když se nám
kombinace, kterou jsme převedli ke vstřeleným gólům. V zápase se nám dařily věci, které
trénujeme a potěšilo nás šest vstřelených branek o které se postaralo šest střelců,“ byl
spokojený kladenský trenér Radek Hlavsa.

ČLD U19: FK Mladá Boleslav „B“ - SK Kladno 1:3 (0:1)
Sestava: Vajshajtl – Novák, Liška, Fajka, Rous – Došek (60. Haluza), Kalina, Janega, Eška
(85. Kejzlar), Měchura (89. Požár) – Pospíšil (60. Procházka)
Branky: Kalina, Došek, Měchura

ČLD U17: FK Mladá Boleslav „B“ - SK Kladno 6:4 (4:3)
Sestava: Lhota - Kučera, Požár, Abrham (46. Komín) – Kopta (80. Hůla), Jílek, Kejzlar,