Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší i mladší žáci na jaře poprvé stoprocentní!

Kladno – Všechny čtyři žákovské týmy SK Kladno o víkendu vyhrály. Starší hráli na hřišti Tempa Praha. Patnáctka zvítězila 2:1, čtrnáctka 5:0. Mladší jeli do Litvínova, kde třináctka vyhrála 10:5. Své premiérové jarní vítězství vybojovala i dvanáctka, která vyhrála 10:6.

 

Nečekaně těžké utkání sehráli v 17. kole České ligy starších žáků fotbalisté SK Kladno na hřišti Tempa Praha. Hosté byli jasným favoritem, ale hned v úvodu je domácí zaskočili ze standardní situace. Kladenští hráči ale zvládli ještě do poločasu utkání otočit, ale to bylo z jejich strany vše.

„Celé utkání jsme se trápili se zakončením. Se svým výkonem a předvedenou hrou nemohou být hráči spokojeni,“ řekl Tomáš Abrham, trenér Kladna.

I přes vítězství zůstávají hráči SK Kladno na pátém místě tabulky. Příští utkání hrají doma v sobotu proti Motorletu Praha.

Vydařenější utkání sehráli starší žáci SK Kladno do čtrnácti let. Se stejným soupeřem zvítězili 5:0. „Kluci odehráli celkem dobrý zápas, navíc s bodovým vyjádřením,“ řekl Jiří Dušek, trenér Kladna.

Hráči Kladna vedli do poločasu o tři branky. Po změně stran přidali další dvě a došli si pro tři body. „Hra se nám velice dařila. Kluci se naladili na další obtížná utkání, která nás čekají,“ dodal Jiří Dušek.

Čtrnáctka zůstává na třetím místě tabulky. V sobotu hraje s Motorletem od 11:45.

Česká liga starší žáků – U15

FC Tempo Praha - SK Kladno 1:2 (1:2)

branky Kladna: Radošinský, Pihrt

Sestava: Řehák - Průcha (55.Kopačinský), Kadar, Abrham, Procházka - Kott, Pihrt ,Kubů, Čech (40.Sekanina) - Radošinský (50.Kárník), Haifler (40. Mráček)

Česká liga starší žáků – U14

FC Tempo Praha - SK Kladno 0:5 (0:3)

branky Kladna: 2x Kotouček, 2x Šnobl, Rohla

Sestava: Pokorný – Halasz (36. Roztočil), Jansa, Jizba, Linhart (36. Jůza) – Hlaváček (36. Dejčmar), Moravčík, Rohla, Dáňa (36. Hrbek) – Kotouček, Stříška (36. Šnobl).

Bez ztráty bodu pokračují na jaře mladší žáci SK Kladno do třinácti let. Na hřišti nepříjemného Litvínova vyhráli 10:5. „Výkon ale nebyl takový, na jaký jsme na jaře zvyklý. Některým hráčům chyběla větší chuť do hry,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

Třináctka zůstává na třetím místě tabulky České ligy mladších žáků. Příští kolo hraje doma v sobotu v 10:00 s Motorletem Praha.

Prvního jarního vítězství se dočkali mladší žáci do dvanácti let. Na hřišti v Litvínově vyhráli 10:6. „Musím kluky pochválit, jak šli za vítězstvím. Konečně jsme soupeře předčili v bojovnosti, což rozhodlo,“ řekl Milan Novák, trenér Kladna.

Dvanáctka hraje s Motorletem také v sobotu.

Česká liga mladších žáků – U13

FK Litvínov – SK Kladno 5:10

branky Kladna: 3x Pospíšil, 3x Šnobl, Krejčí, Hrubeš, Jeřábek, Löffelmann

Sestava: Kindl, Smrkovský - Kozár, Švejda, Donát, Krejčí, Pokorný, Vrba, Pospíšil, Halász. Výsledky 1:2 a 2:2.

Plecitý, Kindl - Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Löffelmann,  Klíma, Šnobl. Výsledky 1:5 a 1:1.

Česká liga mladších žáků – U12

FK Litvínov – SK Kladno 6:10

branky Kladna: 3x Karták, 2x Kolářský, Pospíšil, Měřínský, Čermák, Kronus, Lunger

Sestava: Cimrman - Vacínek, Zahrádka, Slabý, Pospíšil, Měřínský, Fous, Vondra, Šašek, Čermák

Koco - Kolářský, Tyban, Lunger, Tomi, Bezděka, Kronus, Karták, Baruzzi