Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší žáci nedali Meteoru šanci

Kladno – Ve druhém jarním kole České ligy starších žáků naplno bodovali hráči SK Kladno. Patnáctka vyhrála na hřišti Meteoru Praha 3:0, čtrnáctka svého soupeře rozstřílela 12:0! Mladší žáci hráli v Mostě. Třináctka podruhé za sebou vyhrála, tentokráte 7:3. Dvanáctce se nedařilo, když prohrála 1:13.

Podruhé na jaře vyhráli i starší žáci do patnácti let. V 15. kole porazili Meteor Praha na jeho  hřišti hladce 3:0. Hráči Kladna celé utkání kontrolovali hru a soupeře nepustili do vážnější šance. „V celém průběhu zápasu jsme hráli aktivní fotbal a soupeři nedovolili vystřelit na branku,“ řekl Martin Čurda, trenér Kladna. Domácí mohli být nakonec za tří brankový rozdíl rádi, protože kladenští fotbalisté řadu dalších šancí neproměnili.

Patnáctka se po zaváhání svých soupeřů posunula v tabulce na třetí místo. Na vedoucí Most ztrácí pět bodů. Příští utkání hraje Kladno doma v sobotu ve 13:30 proti Teplicím, které mají pouze o jeden bod méně.

Zaváhání z minulého kola napravili starší žáci SK Kladno do čtrnácti let. Po domácí prohře s Karlovými Vary přišli o první místo. V 15. kole však opět ukázali svou formu naplno, když vyhráli na hřišti Meteoru Praha vysoko 12:0. Blýskl se především nejlepší střelec týmu Kotouček, který vstřelil sedm gólů! „Kluci odehráli slušný zápas a snad získali trochu sebevědomí na příští utkání s Teplicemi,“ přeje si Jiří Dušek, trenér Kladna.

Čtrnáctka je po patnácti kolech na druhém místě a na vedoucí Most ztrácí dva body. Se čtvrtými Teplicemi hraje v sobotu doma od 11:45.

Česká liga starších žáků – U15

FK Meteor Praha - SK Kladno 0:3 (0:1)

branky Kladna: Haifer, Mráček, Pihrt

Sestava: Vokoun - Kott , Abrham , Procházka , Kárník (36. Kadar) - Hudousek (62. Průcha) , Kubů , Pihrt, Čech (48. Sekanina) - Haifler , Mráček (62. Radošinský).

Česká liga starších žáků – U14

FK Meteor Praha - SK Kladno 0:12 (0:6)

branky Kladna: 7x Kotouček, 3x Rohla, 2x Stříška

Sestava: Pokorný – Halasz (35. Roztočil), Jansa, Jizba, Jůza – Stříška, Moravčík, Rohla, Dáňa – Kotouček, Šnobl (35. Hlaváček).

Skvělou formu mají zatím na jaře mladší žáci do třinácti let. Hráči SK Kladno vyhráli v Mostě 7:3 a připsali si tak druhé vítězství po zimní přestávce. „Opět vynikající výkon celého týmu. Po celé utkání jsme byli lepším mužstvem a předváděli pěknou kombinační hru,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

V tabulce jsou mladší žáci U13 na čtvrtém místě. Na vedoucí Meteor Praha ztrácí tři body. V sobotu hrají fotbalisté SK Kladno důležité utkání s Duklou Praha, která má na třetím místě stejně bodů. Utkání začíná v 10:00.

Mladší žáci do dvanácti let teprve nabírají zápasové zkušenosti. V posledním utkání v Mostě však vysoko prohráli a to 1:13. To že zde nejde o výsledek dokazují i slova trenéra Nováka. „Pozitivum na dnešním utkání byl zlepšený výkon oproti předcházejícímu zápasu, i když to výsledkově tak nevypadá.“

Česká liga mladších žáků – U13

FK Baník Most – SK Kladno 3:7 (1:3)

branky Kladna: 2x Hrubeš, 2x Pospíšil, 2x Šnobl, Jeřábek

Sestava: Kindl, Smrkovský - Kozár, Švejda, Donát, Krejčí, Pokorný, Vrba, Löffelmann, Pospíšil, Halász. Výsledky 0:1 a 1:1.

             Plecitý, Kindl - Šrédl, Strnad, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Klíma, Šnobl. Výsledky 1:2 a 1:3.

Česká liga mladších žáků – U12

FK Baník Most – SK Kladno 1:13

branka Kladna: Kronus

Sestava: Koco-Kolářský,Tyban,Lunger,Tomi,Fous,Veiner,Čermák,Šašek

             Cimrman-Vacínek,Zahrádka,Kronus,Slabý,Pospíšil,Karták,Baruzzi,Veselý