Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Opět stoprocentní žáci, čtrnáctka stále drží první místo

15. 10. 2013 Kladno – Čtyři jasné výhry si připsali žáci SK Kladno. Starší hráli doma s Chomutovem. Patnáctka vyhrála 12:0, čtrnáctka 11:0 a stále je v čele ligy. Mladší sehráli domácí utkání proti Vyšehradu. Třináctka vyhrála 20:5, dvanáctka 28:0.

Po první porážce v sezoně na hřišti Mostu 1:3 se starší žáci do patnácti let rychle oklepali. Na domácím hřišti zničili hráče Chomutova 12:0. Utkání se střelecky vydařilo především Mráčkovi a Kottovi, kteří vstřelili hattrick.

„Utkání jsme rozhodli v prvním poločase rychlými brankami. Pak jsme skóre navyšovali po hezkých kombinacích,“ hodnotil Tomáš Abrham, trenér Kladna. Příští utkání hrají starší žáci na Dukle Praha, která je na čtvrtém místě tabulky, ale má stejně bodů jako třetí SK Kladno.

Straší žáci do čtrnácti let stále vévodí tabulce. První tým si zcela jasně poradil s Chomutovem 11:0, když už v poločase vedl o osm branek. V utkání se blýskl pěti góly domácí Kotouček. „Kluci si vyzkoušeli své ofenzivní dovednosti a navnadili se před zápasy pravdy o čelo tabulky s Duklou a Vyšehradem,“ řekl Jiří Dušek.

Příští soupeř Kladna hráči Dukly Praha jsou zatím na čtvrtém místě se ztrátou čtyř bodu na vedoucí duo SK Kladno a Slavoj Vyšehrad.

Česká liga starších žáků – U15

SK Kladno – FC Chomutov 12:0 (5:0)

branky SK Kladno: Mráček 3x, Kott 3x, Kárník 2x, Kadar, Procházka, Haifler, Sekanina

Sestava: Vokoun – Průcha (40. Procházka), Kadar, Abrham, Kopačinský (40. Hudousek) – Holub (50. Kalousek), Pihrt, Kott, Čech (50. Radošinský) – Haifler (40. Sekanina), Mráček (50. Kárník).

Česká liga starších žáků – U14

SK Kladno – FC Chomutov 11:0 (8:0)

branky SK Kladno: Kotouček 5x, Šnobl 2x, Hrbek 2x, Stříska, Dáňa, Dejčmar

Sestava: Pokorný – Jansa, Rohla (36. Halász), Linhart, Jizba (36. Šnobl) - Moravčik, Dáňa, Drozda (36. Stříska), Dejčmar – Kotouček, Hrbek.

 

Mladší žáci SK Kladno hráli na domácím hřišti se Slavojem Vyšehrad. Třináctka nastoupila po týdenní pauze zaviněnou nemocemi a zraněními. Jenže pauza na kladenských hráčích nebyla znát a svého soupeře smetli 20:5. „S týmem z konce tabulky jsem si s chutí zahráli a jednoznačně vyhráli,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna. Třináctka je s osmnácti body na pátém místě tabulky, má však k dobru středeční dohrávku s Meteorem Praha, který je o tři body před Kladnem.

I nejmladší žáci SK Kladna si v neděli s chutí zastříleli. Svého soupeře z Vyšehradu rozstříleli vysoko 28:0. „Ukázali jsme, že umíme hrát pohledný fotbal a prosazovat se kombinační hrou,“ těšilo Milana Nováka, trenéra Kladna. Dvanáctka je zatím na devátém místě tabulky. O víkendu jedou oboje mladší žáci do Teplic.

Česká liga mladších žáků – U13

SK Kladno – FK Slavoj Vyšehrad 20:5

Góly: Pospíšil 7x, Vrba 4x, Hrubeš 2x, Mačura 2x, Donát, Jeřábek, Klíma, Šrédl, Klíma

Sestava: Kindl – Kozár, Švejda, Kreisinger, Strnad, Donát, Krejčí, Devera, Vrba

         Cimrman, Šašek – Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Loffelmann, Klíma, Pospíšil

Česká liga mladších žáků – U12

SK Kladno – FK Slavoj Vyšehrad 28:0

Góly: Kronus 6x, Fous 5x, Zábranský P. 5x, Tomi 2x, Nachtigal 2x, Bezděka 2x, Fojt 2x, Solár, Pospíšil L., Kolářský, Zábranský J.

Sestava: Veiner - Kolářský, Tyban, Tomi, Slabý, Zábranský Jan, Fous, Baruzzi, Pospíšil L.,  

                             Nachtigal

         Cimrman - Šašek, Solár, Měřínský, Bezděka, Lunger, Kronus, Zábranský P., Rottner,

                           Fojt