Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší žáci opět porazili Teplice, mladší Duklu

V minulé sezoně spolu bojovali o titul, který získalo SK Kladno. O víkendu se střetli starší žáci do patnácti let s Teplicemi znovu. Opět slavilo Kladno, když vyhrálo na hřišti svého rivala 4:2. Čtrnáctka ve vyrovnaném utkání nakonec podlehla stejnému soupeři 1:3. Mladší žáci si vedli podobně na Dukle Praha. Třináctka vyhrála 7:5 a dvanáctka prohrála 4:19.

Když byli v minulé sezoně o kategorii níž, bojovali spolu do posledních kol o titul. Letos v kategorii starších žáků do patnácti let opět patří  k favoritům soutěže. SK Kladno i tentokrát vyhrálo v Teplicích a spolu se Sokolovem a Mostem mají po třech kolech plný počet bodů. „Na velmi očekávaný zápas se kluci výborně připravili a za velké podpory tribun jsme zápas zvládli,“ hodnotil Lukáš Soudek.

Čtrnáctka vyrovnaný zápas v Teplicích nezvládla a prohrála 1:3. Po dvou vítězných zápasech tak poprvé zaváhala a se šesti body je na pátém místě tabulky. „Odehráli jsme dobré utkání, ale zradila nás produktivita,“ řekl Jiří Dušek. Mrzet jeho tým může především neproměněná penalta za stavu 2:1.

Starší žáci A – U15

FK Teplice - SK Kladno 2:4 (2:3)

Branky Kladna: Pihrt, Čech, Ondrášek, Haifler

Sestava: Řehák - Kott, Abrham, Kadar, Procházka – Čech (40. Sekanina), Pihrt, Kubů, Kárník (68. Kalousek) – Mráček, Haifler (64. Holub)

Starší žáci B – U14

FK Teplice - SK Kladno 3:1 (2:1)

Branka Kladna: Rohla

Sestava: Pokorný – Linhart (36. Dejčmar), Rohla, Jizba, Halász (36. Jansa) - Jůza, Dáňa, Drozda, Moravčík (61. Hlaváček), Šnobl (60. Hrbek), Kotouček  

V mladších žácích se také podařilo vyhrát jen jednomu týmu. Opět to byli ti starší, když na Dukle Praha vyhráli 7:5. Velkou měrou se o vítězství zasloužil Pospíšil, který vstřelil hattrick. „Po výborném výkonu všech našich hráčů jsme zaslouženě vyhráli. Po nevydařených zápasech s Mostem a v Ústí jsme takový výkon potřebovali,“ chválil Jaroslav Hrubeš.

Výsledkově se zatím nedaří mladším žákům do dvanácti let. Na Dukle prohráli vysoko 4:19. S přechodem do žákovské kategorie mají zatím potíže. „Soupeř nás opět předčil v důrazu a proměňování šancí,“ shrnul Milan Novák.

 

Mladší žáci A – U13

FK Dukla Praha - SK Kladno 5:7

Branky Kladna: Pospíšil 3x, Vrba, Hrubeš, Mačura, Halász

Sestava: Smrkovský – Švejda, Donát, Krejčí, Devera, Pokorný, Zíka, Vrba, Kindl,

Plecitý – Šrédl, Fíla, Halász, Jeřábek, Mačura, Klíma, Pospíšil

Mladší žáci B – U12

FK Dukla Praha - SK Kladno 19:4

Branky Kladna: 2x Fous, Bezděka, Tomi

Sestava: Cimrman – Tyban, Baruzzi, Tomi, Lunger, Slabý, Chaloupka, Čermák, Měřínský, Veiner, Koco – Bezděka, Fous, Solár, Zahrádka, Kronus, Kolářský, Šašek, Sviták