Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Mistři republiky drtí soupeře i v přípravě, odnesli to Jablonec, Liberec i Plzeň

V uplynulé sezoně byli nejúspěšnějším týmem SK Kladno. Ve své žákovské kategorii U14 patří mezi nejlepší v celé republice. Soutěž je rozdělena do pěti skupin a Kladno tu svou vyhrálo, bohužel o absolutního mistra ČR se nehrálo. V neděli začínají starší žáci cestu za obhajobou titulu a letní příprava se jim vydařila na jedničku.

Tuto vítěznou partu musíme letos hledat již v kategorie U15. Kádr týmu, který vede Tomáš Abrham s Lukášem Soudkem, se podařilo udržet téměř kompletní. Na roční hostování do FK Teplic odešel Patrik Ondrášek, který byl nejlepším střelcem týmu. Mistrovský mančaft se připravoval na novou sezonu hlavně na soustředění  v Českém Dubu, kde sehrál také dva přípravné zápasy. Nejprve porazil Jablonec 3:1 a poté Liberec 1:0. Po návratu domů remizovali žáci U15 s Příbramí 1:1 a v divokém utkání vyhráli nad Plzní 8:6. „To byla reklama na fotbal, nádherný zápas s mnoha dalšími šancemi. Utkání se muselo líbit i Pavlu Paskovi (fotbalový agent zastupující Kadlece atd.), který se byl osobně podívat na některé hráče Kladna,“ hodnotil zápas Jakub Andrýsek, šéftrenér žáků SK Kladno.

Stejnou přípravu absolvovali také žáci U14, kteří  v letošní sezoně přecházejí z mladších žáků do starších. Tudíž si musí zvykat na „velký fotbal“. To znamená, že ze systému 7 +1 hrajícího se na půl hřiště, přecházejí  na klasický systém 10+1 hrající se na celé hřiště. Přechod se hráčům U14 daří velmi dobře, když porazili Jablonec 5:0 a Liberec 7:3, s Příbramí prohráli 5:7, aby s Povltavskou FA opět zvítězili, tentokráte 7:5.

„V přípravě se oběma týmům, jak výsledkově, tak především herně poměrně dařilo. „A“ žáci potvrzují, že jejich loňské vítězství v lize nebylo náhodné a i v nové sezóně předvádí dobré výkony. Velké očekávání je i od U14, kteří přicházejí poprvé na velké hřiště do fotbalu 10+1. Věřím, že vysoká střelecká produktivita, kterou si přinesli z fotbalu 7+1 na šířku hříště se projeví i v dalších soutěžních utkáních,“ doufá Jakub Andrýsek.

První prověrka v mistrovském utkání přijde tuto neděli v Karlových Varech.

 

Mladší žáci přivítají Dynamo Minsk

V kategorii mladších žáků má SK Kladno také velké naděje. U13, která hraje systémem 2x 7+1 souběžně na obou půlkách hřiště, má za sebou přípravné utkání s Benešovem, které vyhrála 15:4. Poté na turnaji remizovala s Mladou Boleslaví 9:9 a porazila Příbram 7:5.

Tento týden čeká mladší žáky velmi dobře obsazený turnaj v Srbech, který pořádá SK Kladno. Na turnaj se podařilo získat atraktivní soupeře – Dynamo Minsk a Bohemians Praha 1905.

Také mladší žáci se rozdělují ještě na mladší a starší. Ti mladší – U12 začali trénovat v srpnu a nyní se připravují na soustředění v Jesenici. Také je čeká změna v herním systému, přecházejí z 5+1 na 7+1.

Obě mužstva mladších žáků začínají taktéž tuto neděli, a to v Ústí nad Labem.