Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Novinky z mládeže

Kladno – Podruhé za sebou nastoupily mladší dorosty SK Kladno na domácím hřišti. Proti Karlovým Varům získaly všech šest bodů a nedostaly ani jednu branku. Sedmnáctka vyhrála 2:0 a šestnáctka 1:0.

Proti posledním Karlovým...

Kladno – Bez ztráty bodu na jaře pokračují mladší žáci SK Kladno do třinácti let. Ve 20. kole si vyšlápli na Karlovy Vary a na jejich hřišti je porazili 11:2. Vyhráli i žáci do dvanácti let 15:6. Starší žáci hráli v Ústí nad Labem....

Kladno – Všechny tři dorosty SK Kladno se utkaly o víkendu s Pískem. V celkovém měření byl úspěšnější jihočeský klub. Kladenské týmy vstřelily soupeři celkem jen dvě branky a získaly dva body. Starší dorost remizoval 0:0, sedmnáctka...

Kladno – Strašní i mladší žáci SK Kladno změřili své síly s Motorletem Praha. Výhry vybojovaly patnáctka 2:1 a třináctka 8:7. Čtrnáctka remizovala 2:2 a dvanáctka 7:7.

Na domácím hřišti se proti Motorletu představili...

Úvodní stránka mládeže

SK Kladno si svou tradicí v mládežnických kategoriích udržuje vysokou úroveň v oblasti výchovy mládeže nejen v okrese Kladno, ale i v České republice. Mladí hráči mají možnost měřit své síly s nejúspěšnějšími vrstevníky z celé republiky. Koncepce práce s talentovanou mládeží v klubu je řešena celkovým vývojem mladých hráčů od jejich prvních fotbalových krůčků v přípravce až po vstup do velkého fotbalu. Cílem práce s mládeží je a bude výchova mladých, talentovaných fotbalistů a to nejen s ohledem na sportovní výkonnost, ale také z hlediska lidských a morálních vlastností.

            Ke splnění tohoto náročného cíle nám napomáhá vazba fotbalového klubu na systém speciálních sportovních fotbalových tříd. V žákovské kategorii jde o třídy 2. stupně při 4. Základní škole Kladno, Norská 2633. Pro dorostence je pak připravena možnost navštěvovat řadu různých středních škol a učňovských oborů při Sportovních centrech mládeže v rámci systému FAČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

            Samotný tréninkový proces v klubu začíná vstupem do přípravkové kategorie, pak přechodem do žákovské kategorie a působením ve sportovním středisku mládeže (SpSM) a ve sportovních třídách při 4. Základní škole Kladno, Norská 2633. Statut sportovního střediska mládeže získal náš klub splněním kritérií určených  FAČR v roce 2010. SpSM je určeno pro žákovskou kategorii a klub musí splňovat několik důležitých skutečností. Mezi hlavní kritéria patří výška žákovských soutěží, počet mužstev, podmínky pro trénink (hrací a tréninkové plochy, zázemí), kvalifikovaní trenéři. Vše metodicky řídí hlavní trenér SpSM s nejvyšší trenérskou licencí Elitní trenér mládeže – UEFA A.

            V dorosteneckém věku pak následuje přechod do sportovního centra mládeže (SCM). Těch je v České republice 42, fungují na základě vyhlášky Ministerstva školství a tělovýchovy a ve výchově mladých fotbalistů navazují na sportovní třídy na základních školách. Na základě smluv spolupracují se smluvními středními školami. Základními podmínkami udělení licence SCM je vytváření odpovídajících tréninkových podmínek, kvalitní personální obsazení trenéry (profilicence a licence A) a v neposlední řadě počet dorosteneckých družstev a úroveň soutěží (dorosty SCM-ČFL).

            Vyvrcholením vývoje mládežnických hráčů je přechod nejtalentovanějších hráčů do našeho „A“ mužstva dospělých.

Menu mládež