Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Z dorostů vybojovala bod pouze šestnáctka

8.10.2013 Kladno – Nevydařený víkend mají za sebou fotbalové dorosty SK Kladna. Starší prohrál doma s Benešovem 0:1. Mladší se utkali s Ústím nad Labem. Sedmnáctka prohrála s vedoucím týmem tabulky 2:3, šestnáctka remizovala 2:2.

Starší dorost prohrál podruhé za sebou, navíc podruhé bez vstřelené branky. Minulý týden prohrál na Dukle 0:2, tento víkend 0:1 doma s Benešovem. Ten byl v tabulce před Kladnem o jeden bod. Domácím se však nepodařilo proměnit několik šancí, nedokázali skórovat ani z jedenácti rohových kopů! Naopak soupeři se podařilo proměnit jedinou šanci v závěru prvního poločasu, právě po rohovém kopu. Na konci utkání navíc hosté ještě neproměnili pokutový kop.

„Opět se potvrdilo, že hráči to nezvládají v hlavách. Tři trénovali celý týden s A mužstvem a pak se jim těžko bojovalo „jen“ za dorost. Celkový přístup celého týmu byl špatný, což se pak projevuje v neproměňování šancí.“ řekl Petr Brabec, trenér Kladna.

A dorost zůstává v České lize staršího dorostu se čtrnácti body na sedmém místě tabulky. Příští kolo jede do Karlových Varů, které jsou jen o bod za Kladnem.

Česká liga staršího dorostu – U19

SK Kladno – SK Benešov  0:1 (0:1)

Sestava: Pešek - Krupička (67.Suk), Rohla, Suchý (46.Spal), Hanuščík (60.Čížek) - Cabejšek, Pudil, Hübst, Bořík  - Popelka (74.Bystřický), Kraus (60.Borák).

Bod vybojovala alespoň šestnáctka

Mladší dorosty přivítali  Ústí nad Labem. V sedmnáctkách právě Ústí vede tabulku České ligy. Kladno, které se potýká neustále s řadou zraněných nebo nemocných hráčů, nastoupilo opět v pozměněné sestavě. V utkání domácí dvakrát vedli, přesto prohráli 2:3. Do vedení dostal Kladno vždy Ladislav Vojtek. Dvakrát utekl po pravé straně a střelami ke vzdálenější tyči dostal domácí do vedení 1:0 a 2:1. Jenže Kladnu se nepovedl druhý poločas. Ve čtyřicáté páté vteřině druhé půle bylo vyrovnáno a osm minut před koncem hosté zápas otočili.

„Mrzí mě především laciné vyrovnání na 2:2 na začátku druhé půle. I vítězný gól ze standardní situace bychom neměli dostat, při naší výškové převaze v utkání,“ mrzelo Jakuba Andrýska, trenéra Kladna.

Sedmnáctka je s deseti body na osmém místě tabulky. Příští kolo hraje na hřišti Vyšehradě, který je o tři body za Kladnem.

Česká liga mladšího dorostu – U17

SK Kladno – FK Ústí nad Labem 2:3 (1:2)

branky Kladna: 8. a 21. Vojtek

Sestava: Šulek – Havelka, Sirůček, Racocha, Trejbal – Vojtek, Kubín, Kroutil, Koška, Krsek (72. Procházka Š.) – Sobota (52. Novotný).

Velice emotivní utkání šestnáctek skončilo remízou 2:2. Ústí nad Labem přijelo do Kladna hrát velmi tvrdě. A když rozhodčí, který pískal i utkání sedmnáctky velmi „anglickým“ způsobem, řadu zákroků neodpískal, bylo o vzruch v zápase postaráno.

Stejně jako sedmnáctka, i šestnáctka vedla v utkání 2:1 po poločase. Na rozdíl od starších kolegů ale vybojovala alespoň bod. Na vedoucí branku Ústí odpověděl vyrovnáním Vachuda. Druhou branku domácích přidal po Kalově centu hlavou Pospíšil. Další šance se však domácím proměnit nepodařilo a hosté deset minut před koncem vyrovnali.

„I přesto, že utkání bylo velmi tvrdé, mnohdy až za hranicí, je remíza spravedlivým výsledkem. Kluci navázali na výborný výkon z Karlových Varů a v poslední době je radost s nimi pracovat,“ pochválil hráče Karel Grabmüller, trenér Kladna.