Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Z dorostů SK Kladna vyhrála pouze sedmnáctka

Starší dorost poprvé v pátém kole České ligy padl. Na hřišti v Rokycanech prohrál 3:4, když začal dávat góly až deset minut před koncem zápasu. Mladší dorosty Kladna hrály v Sokolově. Sedmnáctka vyhrála 3:1, šestnáctka prohrála s jedním z nejlepších týmů v republice 0:4 a ztratila první body.

Nepovedené utkání má za sebou A dorost. Po dvou výhrách v řadě jel v neděli do Rokycan. Utkání se pro hráče Kladna už od začátku nevyvíjelo dobře. Ještě deset minut před koncem prohrávali 0:4. Pak během sedmi minut dokázali vstřelit tři branky, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. „Až v závěru se nám utkání podařilo zdramatizovat, ale na body to nestačilo. Myslím, že jsme si je ani nezasloužili,“ hodnotil utkání Petr Brabec, trenér Kladna. A v čem viděl hlavní příčinu první porážky v soutěži? „Soupeř nás přehrál bojovností, důrazem a jednoduchou hrou založenou na dlouhých nákopech,“ dodal Brabec. Hráče Kladna v zápase opět trápila koncovka, když nastřelili dvě břevna.

Po pěti kolech je SK Kladno v České lize staršího dorostu s osmy body na šestém místě tabulky. Příští kolo hraje na hřišti v Písku, který je zatím druhý.

Česká liga staršího dorostu – U19

FC Rokycany - SK Kladno  4:3 (2:0)

branky SK Kladno: 80. Pudil, 82. Kraus, 87. Rohla

Sestava: Pešek - Hübst (62.Bystřický), Rohla, Suchý, Čížek - Krupička (59.Hanuščík), Pudil, Cabejšek (78.Suk), Bořík - Borák, Kraus.

Mladší dorosty hráli v sobotu v Sokolově. Sedmnáctka po dvou porážkách zabrala a vyhrála 3:1. Naopak šestnáctka dostala poprvé gól a prohrála 0:4.

Hráči SK Kladna do sedmnácti let byli před zápasem v Sokolově v těžké situaci, když předchozí dvě utkání prohráli. V sobotu však už od úvodních minut diktovali tempo hry. Do poločasu dvěma góly Kroutila vedlo Kladno 2:0. Domácí po poločase sice snížili, ale konečnou podobu výsledku stanovil Havelka – Baník Sokolov – SK Kladno 1:3. „Odehráli jsme dobrý zápas a zaslouženě vyhráli. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, ale další šance jsme neproměnili,“ řekl Jakub Andrýsek, trenér Kladna. Měl tím na mysli především dvě neproměněné penalty jeho týmu v závěru utkání!

To šestnáctka byla před zápase v úplně jiné situaci než jejich o rok starší kolegové. V České lize mladšího dorostu ještě nedostala gól a měla plný počet bodů. V sobotu však nastoupila proti jednomu z nejlepších týmu v republice. Sokolov má mimořádně kvalitní ročník narození 1998. V minulé sezoně ještě v kategorii starších žáků do patnácti let svou soutěž vyhrál. Kvalitu potvrdil Sokolov také na turnaji, kterého se účastnili všechny nejlepší týmy České republiky. Zde obsadil Sokolov třetí místo.

Kladno drželo na hřišti svého soupeře dlouho bezbrankový stav. Až ve druhém poločase se dostali domácí po šťastné teči do vedení. „Poté se soupeř uklidnil a začal hrát svou nátlakovou hru,“ řekl Karel Grabmüller, trenér Kladna. Jeho tým nakonec prohrál 0:4. „Marně pátrám v paměti, kdy se podařilo nějakému týmu v Sokolově držet tak dlouho kvalitní výsledek. I přes výraznou prohru musím hráčům poděkovat za výborný přístup k zápasu,“ dodal Grabmüller.

Mladší dorosty hrají v sobotu na domácím hřišti proti Písku – U17 ve 13:30 a U16 v 15:30.