Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší i mladší žáci uspěli napůl

Kladno – I žákům SK Kladno se o víkendu rozjela jarní část ligových soutěží. Starší žáci do patnácti let porazili Karlovy Vary 5:0, čtrnáctka překvapivě se stejným soupeřem prohrála 3:6. Mladší žáci do třinácti let vyhráli s Ústím nad Labem vysoko 9:1, dvanáctka prohrála 6:13.

Výborný vstup do druhé části sezony mají za sebou starší žáci U15. Kladenští hráči porazili zcela jasně 5:0 Karlovy Vary. Po bezbrankové první půli nasázeli všechny góly ve druhém poločase.

„Ze začátku jsme byli zbytečně nervózní a ustrašení. Povedl se nám ale vstup do druhé půle a poté hráli kluci s chutí a soupeři nedali šanci,“ hodnotil Martin Čurda, trenér Kladna.

Naopak svůj zápas s Karlovými Vary nezvládla čtrnáctka a po prohře 3:6 ztratila první místo v tabulce. Do utkání nevstoupili hráči Kladna vůbec dobře a již ve druhé minutě prohrávali. Zlepšený výkon ve druhém poločase k bodům však nevedl.

„Šlo o hodně nepovedené utkání. Hráčům chyběl důraz v osobních soubojích a nedařila se ani kombinace s míčem. Na výkonu se také negativně podepsala absence několika hráčů,“ řekl Jakub Andrýsek, šéftrenér žáků Kladna.

Starší žáci A– U15

SK Kladno – 1. FC Karlovy Vary 5:0 (0:0)

branky Kladna: 2x Heifler, 2x Mráček, Kárník

Sestava: Řehák – Procházka (60. Kopačinský), Abrham, Kadar (60. Holub), Kalousek (36. Heifler) – Sekanina (50. Kárník), Pihrt (60. Průcha), Kubů, Kott – Mráček (50. Čech), Radošinský (36. Hudousek).

Starší žáci B – U14

SK Kladno – 1. FC Karlovy Vary 3:6

branky Kladna: Stříška, Kotouček, Šnobl

Sestava: Smrkovský – Roztočil (36. Hrubeš), Jizba, Jansa, Jůza – Stříška, Rohla, Dáňa, Hlaváček (50. Hrbek) – Šnobl, Kotouček.

Jednoznačné vítězství 9:1 si připsali mladší žáci do třinácti let proti Ústí nad Labem. „Hráči předvedli výborný výkon. S těžkým soupeřem šlo o naprosto zasloužené vítězství,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna. V tabulce získali kladenští fotbalisté na čtvrtém místě pětibodový náskok právě na páté Ústí. Na vedoucí Meteor Praha ztrácejí pouze tři body.

Naopak nejmladší žáci do dvanácti let prohráli s Ústím nad Labem 6:13. „V utkání byl vidět rozdíl v proměňování šancí, důrazu a vůli po vítězství. Snad se náš tým v tomto do dalších zápasů zlepší,“ přeje si Milan Novák, trenér Kladna.