Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší i mladší žáci SK Kladna rozdrtili své soupeře

Ve skvělých výkonech pokračují starší žáci Kladna. Tentokráte to odnesli hráči Tempa Praha. Patnáctka vyhrála 11:0, čtrnáctka 9:1. Svou formu si oboje starší žáci otestovali již ve středu, kdy sehráli přípravná utkání s Bohemians Praha 1905. Starší žáci A porazili svého soupeře 4:3, starší žáci B 7:2! V mladších žácích se dařilo hráčům do třinácti let. Ti porazili Litvínov vysoko 11:2. Naopak dvanáctka prohrála se stejným soupeřem 5:11.

Stále bez ztráty bodu pokračují v České lize starších žáků do patnácti let hráči SK Kladna. Po minulém kole, kdy vyhráli na hřišti silných Teplic 4:2, je o víkendu čekal poslední tým tabulky. Rozdíl mezi obě týmy byl znatelný od začátku. Kladno vedlo už o poločase o pět branek a dalších šest přidalo po přestávce. „Převahu jsme měli celý zápas, bylo to jednoznačné utkání,“ chválil Tomáš Abrham, trenér Kladna. Utkání se střelecky povedlo Mráčkovi, který vstřelil čtyři branky. Starší žáci A jsou s plným počtem bodů po čtyřech kolech na druhém místě tabulky vinou horšího skóre za Sokolovem, bez ztráty je i třetí Most.

Také starší žáci B jsou v popředí tabulky. V České lize starší žáků jim zatím s devíti body patří třetí místo. I zde je Tempo Praha poslední a hráči Kladna v utkání dominovali. Výsledkem bylo jednoznačné vítězství 9:1. „Každý z kluků odehrál minimálně poločas a všichni se tak podíleli na vysoké a zasloužené výhře,“ těšilo Jiřího Duška, trenéra Kladna.

Starší žáci jedou o nadcházejícím víkendu k dalšímu utkání na Motorlet Praha.

Starší žáci A – U15

SK Kladno – FC Tempo Praha 11:0 (5:0)

Gól: Mráček 4x, Piht 2x, Sekanina 2x, Kadar, Kárník, Holub

Sestava: Vokoun – Kopačinský (36. Kárník), Kadar, Kubů, Procházka – Kott, Čech, Pihrt, Kalousek (36. Radošinský) – Mráček, Holub (36. Sekanina)

Starší žáci B – U14

SK Kladno – FC Tempo Praha 9:1 (5:0)

Góly: Kotouček 3x, Šnobl 2x, Rohla 2x, Hrbek, Stříška

Sestava: Pokorný – Linhart (36. Moravčík), Rohla, Jizba, Halász (25. Dejčmar) - Jansa (36. Studenovský), Dáňa (36. Jůza), Drozda, Hlaváček (36. Stříška), Šnobl (36. Hrbek), Kotouček

I mladší žáci A SK Kladna si o víkendu s chutí zastříleli, když rozdrtili Litvínov 11:2. V České lize mladších žáků si připsali druhé vítězství a se šesti body jsou na sedmém místě tabulky. „O našem jednoznačném vítězství jsme rozhodli ve druhé půli. Skóre mohlo být i vyšší, kdybychom proměnili další brankové příležitosti,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

To mladší žáci do dvanácti let zatím na své první vítězství čekají. S Litvínovem prohráli 5:11. Podle trenéra Kladna Milana Nováka je problém stále stejný, jako v předešlých zápasech. „Soupeř nás opět předčil v bojovnosti a proměňování šancí. Tvrdá hra soupeře však byla často i za hranicemi pravidel,“ uzavřel Novák.

Rovněž mladší žáci jednou o víkendu k dalšímu mistrovskému utkání na hřiště Motorletu Praha.