Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší dorost vstoupil do jarní části skvěle

Kladno – Naplno se o víkendu rozběhli ligové soutěže dorostů. Zatímco starší dorost SK Kladno má odehrané už dva zápasy, mladší dorosty hrály poprvé v sobotu. Devatenáctka obě utkání vyhrála shodně 2:0. Sedmnáctka i šestnáctka prohráli na hřišti ve Svitavách.

O týden dřív než mladší kolegové začal svou soutěž starší dorost. V prvním jarním kole porazili hráči SK Kladna doma Doubravku 2:0 a stejným výsledkem vyhráli i v sobotu v Českých Budějovicích. „S výsledky i předvedenou hrou jsme velmi spokojeni a za to bych chtěl hráčům poděkovat,“ hodnotil utkání Petr Brabec, trenér Kladna.

Starší dorost – ČLSD – U19

SKP České Budějovice - SK Kladno 0:2 (0:0)

branky SK Kladno: 53.Čížek, 55.Rohla

Sestava: Smrkovský - Neumann, Suchý, Rohla, Čížek - Pudil - Cabejšek, Bystřický (74.Zajko), Borák, Krupička - Kroutil (57.Hübst).

Obě mužstva mladšího dorostu prohrála na hřišti posledních Svitav - sedmnáctka 1:2, šestnáctka 3:4. „Jednoznačné zklamání z výsledků obou mužstev. Takové zápasy musíme vyhrávat,“ řekl Petr Brabec, šéftrenér dorostů.

Hráči do sedmnácti let vstoupili do zápasu dobře. V 18. minutě poslal Sirůček Kladno do vedení. Další šance se však hostujícímu týmu nepodařilo proměnit, včetně penalty. Po dobrém prvním poločase přišel obrat hry ve druhém, kdy hráči Kladna přestali hrát. Domácí po dvou rohových kopech utkání otočili a slavili tak první vítězství v sezoně!

„Bohužel se nám nepodařilo překonat jednoduše hrajícího soupeře, který dobře bránil a dlouhými přihrávkami se dostával do brejků. My neproměnili řadu vyložených šancí včetně penalty a nastřeleného břevna,“ řekl Jaroslav Vejvoda, který v pozici hlavního trenéra vystřídal Jakuba Andrýska. Ten se posunul ke staršímu dorostu.

Na již hodně rozbitém hřišti po utkání U17 nastoupila ve Svitavách šestnáctka. Ani ona však své utkání s posledním týmem tabulky nezvládla a prohrála 3:4. V utkání hráči Kladna rychle prohrávali 0:2, ale do poločasu dokázali vyrovnat. Domácí hráli velice důsledně v obraně a na rychlé protiútoky. Místy až drtivý tlak hostů k bodům ale nevedl.

„Jsem maximálně nespokojen. Neustále jsme dotahovali a dostali se maximálně k remízovému stavu. Velice nepřesně a složitě jsme řešili finální přihrávky i celou útočnou činnost,“ shrnul Karel Grabmüller, trenér Kladna.