Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší dorost poprvé vyhrál, nejmladší ještě nedostali gól

Dva zápasy sehrál starší dorost SK Kladno v minulém týdnu. Ve středu nejprve remizoval v dohrávce prvního kola v Plzni s Doubravkou 4:4 a v sobotu vyhrál na hřišti Fotbalové akademie Praha 5:1. Mladší dorosty hrály v Chrudimi. Sedmnáctka prohrála vysoko 1:8, šestnáctka vyhrála 1:0 a ještě v soutěži nedostala branku.

Starší dorost v České lize ještě neprohrál. Po remíze v prvním zápase jel ve středu do Plzně dohrávat kolo první. V zápase však prohrával již 2:4, do poločasu se mu ale podařilo snížit na rozdíl jedné branky. „V prvním poločase jsme předváděli pěknou kombinační hru a vytvářeli si spoustu šancí, které jsem bohužel neproměňovali a dostávali hloupé góly,“ hodnotí Petr Brabec. Ve druhém poločase se Kladnu podařilo vyrovnat na konečných 4:4. Řadu dalších šancí se ale bohužel nepodařilo proměnit. „V tomto utkání jsme dva body ztratili,“ má jasno Brabec.

Výsledkově povedenější utkání sehrál starší dorost v sobotu na hřišti Fotbalové akademie Praha, kde vyhrál 5:1. „Hra ale nebyla celkově moc dobrá, málo jsme kombinovali. Uklidnění přišlo až v závěru, kdy jsme vstřelili dvě branky,“ řekl Brabec. I přes velké množství neproměněných šancí, v obou zápasech se našli tři dvougóloví střelci. V Plzni se dvakrát trefil Popelka a v Praze Pudil s Krausem.

Starší dorost – ČLSD – U19

SK SENCO Doubravka - SK Kladno  4:4 (4:3)

branky SK Kladno: 25. a 45. Popelka, 10. Cabejšek, 49.Bořík

Sestava: Pešek - Čížek, Rohla, Suchý, Bořík - Krupička, Pudil, Cabejšek, Borák - Popelka (82.Bystřický), Kraus

Fotbalová akademie Praha - SK Kladno  1:5 (0:2)

branky SK Kladno: 6. a 47. Pudil, 30. a 84. Kraus, 83. Hanuščík

Sestava: Pešek - Krupička, Rohla, Suchý, Čížek - Borák (46.Bystřický (74.Hanuščík)), Pudil, Cabejšek (46.Hübst), Bořík (88.Suk) - Popelka, Kraus

Šestnáctka zatím drží čisté konto

Velmi nepovedené utkání sehrála sedmnáctka v Chrudimi, kde prohrála 1:8. Přitom ve středu v rámci turnaje Memoriálu Vlastislava Marečka remizovala se silnou Slávií 4:4. „Po Slávii kluci zřejmě nabyli dojmu, že se každý soupeř porazí sám. Nejvíc mě mrzí, že většina hráčů to po třetím gólu zabalila a bylo jim jedno, kolik to skončí. Několikaměsíční práce se tak během osmdesáti minut úplně vytratila“ hodnotí Jakub Andrýsek.

To šestnáctka sice od Slávie dostala ve středu 0:5, ale v soutěžním zápase ještě branku neobdržela. Po úvodním vítězství nad Svitavami 2:0, vyhrála v Chrudimi 1:0. „Je pozitivní, že jsme ještě neinkasovali. V trénincích jsme defenzivě věnovali hodně času, vzhledem k velkému počtu obdržených branek v minulé sezoně,“ vysvětluje Karel Grabmüller. Jedinou branku utkání vstřelil v osmnácté minutě Gerhardt. „To ale byla asi jediná povedená akce za zápas. S předvedenou hrou celkově být spokojený nemůžu,“ uzavírá Grabmüller.