Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší dorost přejel Rokycany, sedmnáctka si poradila se Sokolovem

Kladno – Starší dorost SK Kladno na jaře stále neprohrál. Skvělé výsledky z předchozích zápasů potvrdil i ve 20. kolem, když porazil Rokycany 7:1.  Mladší dorosty přivítali v 17. kole Sokolov. Lépe si vedla sedmnáctka, která vyhrála 2:1 a podruhé v sezoně dokázala svého soupeře porazit. Naopak se nedařilo šestnáctce, jenž prohrála vysoko 0:9.

Pouhé dva body zatím ztratili na jaře starší dorostenci SK Kladno. Po remíze s prvním Sokolovem si nyní vyšlápli na Rokycany, které rozstříleli 7:1. „Ale výkon v prvním poločase byl hodně laxní,“ hodnotil Petr Brabec, trenér SK Kladno.

První půli jeho svěřenci vyhráli 2:1, po domluvě v kabině však přidali v rozmezí 62. až 76. minuty pět branek. A to ještě nastřelili břevno a dva góly jim rozhodčí neuznali pro ofsajd. „Druhý poločas kluci odehráli s chutí. Plusem je i výborná produktivita,“ uzavřel Petr Brabec.

Starší dorost SK Kladno se skvělými jarními výkony drží na čtvrtém místě tabulky. Příští kolo hraje doma v sobotu od 10:15 proti Písku, který je pátý.

Česká liga staršího dorostu – U19

SK Kladno – FC Rokycany   7:1 (2:1)

branky SK Kladno: 72. a 76. Zajko, 8. Borák, 17. Rohla, 62. Hanuščík, 66. Cabejšek, 69. Bořík

Sestava: Smrkovský - Neumann (46.Spal), Hübst, Rohla, Hanuščík - Pudil - Cabejšek, Bystřický (70.Kroutil), Borák (46.Zajko), Krupička - Bořík (80.Bodnár).

Ve zlepšujících se výkonech pokračuje mladší dorost SK Kladno do sedmnácti let. Po remíze na Meteoru Praha se dočkal prvního jarního vítězství doma proti Sokolovu – 2:1. Kladenští fotbalisté vstoupili do zápasu skvěle a do poločasu vedli 2:0. „Hráči pokračují v nasazení z minulých utkání. První půle byla z naší strany velmi dobrá a mohla skončit větším rozdílem“ řekl Jaroslav Vejvoda, trenér Kladna.

Ve druhé půli se obraz hry změnil a domácí se dostávali pod tlak Sokolova, který rychle snížil. „Bohužel soupeř v průběhu druhého poločasu vystřídal šest hráčů a my pouze dva. Čerstvá síla hostů a naše únava se na hře podepsala,“ dodal Vejvoda. Sedmnáctka získala se Sokolovem všech šest bodů v sezóně, protože na podzim vyhrála venku 3:1.

O mnoho hůře si vedli dorostenci SK Kladno do šestnácti let s vedoucím týmem soutěže. Na domácím hřišti prohráli se Sokolovem vysoko 0:9. „Těžko se hodnotí utkání po takovém výprasku. Soupeř byl minimálně o jednu třídu výš,“ řekl Karel Grabmüller, trenér SK Kladno.

Oba mladší dorosty jedou hrát v neděli do Písku.