Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší dorost konečně vyhrál, šestnáctka opět s čistým kontem

15. 10. 2013 Kladno – Šest bodů ze tří zápasů venku mají po víkendu dorosty SK Kladno. Po dvou porážkách vyhrál starší 3:2 v Karlových Varech. Sedmnáctka se trápí dál. Tentokráte prohrála 0:3 na Vyšehradě. Naopak šestnáctka zvítězila 1:0 a v tabulce ztrácí pouze jeden bod na třetí Meteor Praha.

Starší dorost konečně vstřelil branku. Po dvou porážkách bez vstřeleného gólu dal v sobotu tři a bylo  z toho vítězství 3:2 v Karlových Varech. SK Kladno vedlo v poločase 2:0, když se prosadili Pudil s Borákem. Jenže po přestávce dokázali domácí vyrovnat a vítězství Kladna zachraňoval devět minuty před koncem Bystřický.

„Po dobrém prvním poločase jsme zaslouženě vedli, jenže hráči si zřejmě mysleli, že je zápas hotový. Přestali běhat a být aktivní. Může nás těšit pouze výsledek, předvedená hra bohužel ne,“ řekl Petr Brabec, trenér Kladna.

V tabulce České ligy staršího dorostu se Kladno posunulo na šesté místo tabulky se ziskem sedmnácti bodů. Příští zápas hraje starší dorost SK Kladno doma s Ústím nad Labem. Utkání začíná v sobotu v 10:15.

Česká liga staršího dorostu – U19

1.FC Karlovy Vary – SK Kladno  2:3 (0:2)

branky SK Kladno: Pudil, Borák, Bystřický

Sestava: Pešek – Hanuščík, Hübst, Rohla, Čížek – Krupička (67.Bystřický), Pudil, Cabejšek (75.Suk), Bořík – Borák (88.Bodnár), Kraus

Šestnáctka už klepe na bednu

Hodně složitý zápas sehrála sedmnáctka na hřišti v Podolí s Vyšehradem Praha. Pro hráče to byl především psychický test a „příprava“ na dospělí fotbal. „Bohužel zápas se mi hodnotí těžko. Ze strany rozhodčího byl zcela evidentně řízen tendenčně,“ řekl Jakub Andrýsek, trenér Kladna. Do utkání nevstoupili jeho hráči vůbec špatně, jenže již v desáté minutě je přibrzdila penalta. „Tu ruku viděl pouze hlavní rozhodčí. Od té chvíle jsme se nedostali do hry, v prvním poločase byl poměr faulů přibližně 13:0 v náš neprospěch,“ pokračuje Andrýsek.

Na začátku druhého poločasu mělo Kladno příležitost na vyrovnání. Jenže po chybě kladenské obrany šli domácí do dvougólového vedení. „Udělali jsme obrovskou chybu, jenže branka padla z jasného ofsajdu. Až za stavu 3:0 se začal hrát normální fotbal,“ uzavřel Andrýsek.

Sedmnáctka se tak propadla v tabulce na desáté místo, když jí přeskočil Sokolov a právě Vyšehrad se na ní bodově dotáhl. V sobotu hraje SK Kladno doma s Duklou Praha, začátek utkání je ve 13:30.

Česká liga mladšího dorostu – U17

Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 3:0 (1:0)

Sestava: Šulek – Havelka, Sirůček, Racocha (60. Koška), Trejbal – Vojtek, Hejda, Kroutil, Kubín, Tyban – Krsek (50. Sobota).

Na nepříliš kvalitním trávníku v Podolí nastoupili po sedmnáctce o rok mladší hráči SK Kladna a Vyšehradu. Ve vyrovnaném utkání si dlouho ani jedno z mužstev nebylo schopno vypracovat gólovou šanci. Až když domácí nastřelili ve druhé půli tyčku kladenské branky, probrali se i hosté. První velkou příležitost Kladna, ale Vachuda neproměnil. Stejný hráč se však dostal do další šance. Samostatný únik zakončoval podél brankáře, ten však jeho střelu vyrazil, Vachuda ale téměř ztracený míč doběhl a zavěsil.

„Utkání předvedenou hrou nebylo příliš kvalitní. Opět nás může těšit čisté konto, ale to je tak vše. Z naší strany chyběla v zápase větší aktivita a vůle,“ hodnotil Karel Grabmüller, trenér Kladna.

Šestnáctka SK Kladno zůstává na čtvrtém místě tabulky, když na třetí Meteor Praha ztrácí pouze jeden bod. V sobotu se utká s vedoucím týmem Duklou Praha. „Toto utkání nám ukáže, jak na tom skutečně jsme. Uvidíme zda se můžeme měřit i s týmy nejužší špičky tabulky,“ uzavřel Grabmüller. Utkání začíná v 15:30.