Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší dorost dál válí bez obdržené branky

Kladno – Skvělou formu drží na začátku jarní části starší dorost SK Kladno. I ve třetím utkání dokázal vyhrát bez inkasované branky. Tentokráte si doma poradil s Fotbalovou akademií Praha 4:0. Naopak mladším dorostům se na úvod nedaří a po dvou kolech jsou bez bodu. Sedmnáctka prohrála s první Chrudimí 0:3, šestnáctka se stejným soupeřem 0:1.

V 18. kole České ligy staršího dorostu vyhráli fotbalisté SK Kladno nad Fotbalovou akademií Praha 4:0. O svém třetím vítězství v řadě rozhodli čtyřmi brankami po hodině hry. V prvním bezbrankovém poločase své dvě velké šance Kladeňáci neproměnili. Herní převahu zúročila v gól až v 67. minutě zimní posila Zajko.

„Celý zápas rozhodla první branka, pokud bychom ji vstřelili dříve, mohli jsme hrát více v klidu a přidat i další góly. Plusem je neobdržená branka v třetím zápase za sebou,“ hodnotil zápas Petr Brabec, trenér SK Kladno.

„A“ dorost si třetím vítězství za sebou upevnil čtvrtou příčku v tabulce. Příští kolo hraje na hřišti v Sokolově, který je zatím druhý.

Česká liga staršího dorostu – U19

SK Kladno – Fotbalová akademie Praha 4:0 (0:0)

branky SK Kladno: 67.Zajko, 68.Pudil, 72.Neumann, 90.Bodnár

Sestava: Pešek - Neumann, Hübst, Rohla, Čížek (74.Spal) - Pudil (80.Bodnár) - Cabejšek (46.Zajko), Bystřický, Kroutil (60.Hanuščík), Krupička – Borák.

Oba celky mladšího dorostu opět prohrály

Ani ve druhém jarním kole nedokázaly mladší dorosty SK Kladno vyhrát. Sedmnáctka prohrála v 15. kole České ligy mladšího dorostu s první Chrudimí 0:3. Po bezbrankovém prvním poločase dostali hráči Kladna v 50. a 52. minutě dva góly a o zápasu bylo rozhodnuto. Třetí branku přidal leader tabulky deset vteřin před koncem utkání. Fotbalisty Kladna může mrzet nastřelená tyčka v první půli.

„Hráče musím pochválit za nasazení, kdybychom takový přístup měli ve Svitavách, tak jsme tam nemohli minulý týden prohrát. Bohužel na takto kvalitního soupeře, jakým je Chrudim, to nestačilo,“ řekl Jaroslav Vejvoda, trenér Kladna.

I o rok mladší hráči SK Kladno prohráli s Chrudimí – 0:1. Ani šestnáctka nedokázala v prvním poločase proměnit svou velkou šanci. Naopak ve druhém inkasovala a v závěrečném tlaku nedokázala vstřelit branku.

„Opět stará píseň, tým je absolutně neproduktivní směrem dopředu. Veškeré úsilí a energie týmu ztroskotávají na neproměňování šancí. Jinak jsme odehráli velice slušný zápas,“ hodnotil Karel Grabmüller, trenér Kladna.

O první jarní body se pojedou mladší dorosty poprat v neděli na hřiště Meteoru Praha.