Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší žáci se posunuli na první místo v lize

8.10.2013 Kladno – Pouze napůl byli úspěšní starší žáci SK Kladna v těžkém dvojutkání na hřišti Baníku Most. Patnáctka prohrála 1:3 a klesla na čtvrté místo v tabulce. O poznání lépe se pak dařilo čtrnáctce, která vyhrála 3:2 a vystřídala domácí Most v čele ligy. Mladší žáci odehráli na hřišti Meteoru pouze jeden zápas. V něm dvanáctka prohrála 8:13. Třináctka musela své utkání kvůli rozsáhlé marodce přeložit na příští středu.

O první místo v tabulce jela hrát patnáctka na hřiště do Mostu. Právě starší žáci Kladna, loňští mistři ligy, měli být týmem, který domácí vystřídá na čele tabulky. Jenže hosté utkání nezvládli především v prvním poločase a v Mostě prohráli 1:3. „Bohužel jsme v utkání udělali tři velké chyby a soupeř je potrestal. Zlepšený výkon ve druhé půli vedl jen ke snížení na 1:2, další šance jsme nevyužili a naopak ještě jednou inkasovali,“ hodnotil Martin Čurda, trenér Kladna.

Kladno tak spadlo v tabulce České ligy na čtvrté místo. Příští kolo hraje doma s Chomutovem. Utkání začíná v sobotu v 10:00.

To čtrnáctka svůj boj o první místo v tabulce zvládla. V Mostě dokázala vyhrát 3:2 a je v čele České ligy starších žáků o skóre před Vyšehradem. Do utkání v Mostě vstoupili hosté výborně a po brankách Šnobla a Drozda vedli po poločase 2:0. Jenže domácí svůj výkon po přestávce o sto procent zlepšili a dokázali vyrovnat. Když už to vypadalo na dělbu bodů, trefil se nejlepší střelec kladenského týmu Kotouček. „Musím kluky pochválit za první poločas. Ve druhém nám soupeř ukázal, že musíme pracovat ještě více,“ řekl Jiří Dušek, trenér Kladna.

Utkání Kladna s Chomutovem začíná v sobotu v 11:45.

Česká liga starších žáků  – U15

FK Baník Most 1909 - SK Kladno 3:1 (2:0)

Gól: Sekanina

Sestava: Vokoun – Kott, Kadar, Abrham, Procházka – Sekanina (58. Holub), Čech (50. Kopačinský), Pihrt, Kárník (50. Hudousek) – Haifler, Mráček

Česká liga starších žáků  – U14

FK Baník Most 1909 - SK Kladno 2:3 (1:2)

Góly: Kotouček, Šnobl, Drozda

Sestava: Pokorný – Jansa (36. Linhart), Rohla, Halász, Jizba - Moravčik (50. Hlaváček), Dáňa, Drozda, Jůza (58. Dejčmar) – Kotouček, Šnobl

Mladší žáci prohráli, druzí nenastoupili

Vzhledem k rozsáhlé marodce nenastoupila třináctka ke svému utkání na hřišti pražského Meteoru. Své utkání dohrají ve středu 16. října.

Dvanáctka své utkání na hřišti Meteoru Praha odehrála. Mladší žáci Kladna však po dvou výhrách v řadě tentokráte prohráli 8:13. „Soupeř nás přehrál bojovností a proměňováním šancí, což nám se nedařilo,“ hodnotil Milan Novák, trenér Kladna.

Příští utkání hrají mladší žáci doma v neděli proti Vyšehradu. Třináctka začíná v 10:00, dvanáctka v 11:45