Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší žáci přivezli ze západu Čech vysoká vítězství

Také starší žáci vstoupili tento víkend do soutěžních utkání. Patnáctiletí a čtrnáctiletí fotbalisté SK Kladna začali novou sezonu výhrami v Karlových Varech 8:1 a 5:1. U15 tak rázně vykročila za obhajobou titulu…

Ti starší, do patnácti let, nadělili Karlovým Varům osm branek, poločasový stav 3:1 pro Kladno pak ještě hosté dokázali navýšit na konečných 8:1. Hlavní měrou se na výsledku podíleli dva střelci, Haifler a Pihrt, kteří zaznamenali hattrick. „Řadu dalších šancí jsme ale bohužel neproměnili. V prvním poločase bylo utkání hodně rozkouskované a my se nedostali pořádně do hry,“ hodnotil Lukáš Soudek, trenér Kladna U15.

I ti v kategorii o rok níž neměli se stejným soupeřem žádný problém. Třígólové vedení po první půli pak ještě vylepšili na konečných 5:1. „V první půli jsme se přizpůsobili soupeři, ale ve druhém už jsme diktovali tempo hry. Pomohlo nám především střídání,“ řekl Jiří Dušek, trenér Kladna U14.

Mladší žáci U13 a U12 si na své zápasy proti Ústí nad Labem musí ještě počkat do středy 28. srpna, zápasy byly odloženy z důvodu chřipkové epidemie na severu Čech.

Starší žáci A – U15

1. FC Karlovy Vary - SK Kladno 1:8 (1:3)

Góly Kladna: 3x Haifler, 3x Pihrt, Procházka, Kadar

Sestava: Vokoun – Průcha (50. Sekanina), Kadar, Kubů, Procházka – Kott, Pihrt, Čech (50. Abrham), Radošinský (35. Kalousek) – Haifler, Mráček (35. Holub)

Starší žáci B – U14

1. FC Karlovy Vary - SK Kladno 1:5 (0:3)

Góly Kladna: Kotouček, Šnobl, Drozda, Rohla, Dáňa

Sestava: Pokorný – Halász, Dáňa, Rohla, Linhart – Dejčmar (40. Hlaváček), Jůza, Drozda, Moravčík (40. Jansa) – Kotouček, Šnobl (40. Hrbek)