Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Spanilá jízda mladších žáků pokračuje

Kladno – Bez ztráty bodu na jaře pokračují mladší žáci SK Kladno do třinácti let. Ve 20. kole si vyšlápli na Karlovy Vary a na jejich hřišti je porazili 11:2. Vyhráli i žáci do dvanácti let 15:6. Starší žáci hráli v Ústí nad Labem. Patnáctka vyhrála 4:0, čtrnáctka prohrála 3:5.

 

Ve 20. kole České ligy starších žáků do patnácti let vyhráli fotbalisté SK Kladno v Ústí nad Labem 4:0. Kladenští se dostali do vedení již v prvním poločase. Nad houževnatým soupeřem rozhodli o výsledku třemi góly ve druhé půli.

 

„Se snaživým soupeřem rozhodl náš velmi dobrý kolektivní výkon s dobrým zakončením,“ shrnul Tomáš Abrham, trenér Kladna. Patnáctka zůstává v tabulce na pátém místě, když na třetí Teplice ztrácí pouhé dva body.

V posledních kolech se výsledkově příliš nedaří starším žákům do čtrnácti let. V Karlových Varech prohráli 3:5. „Kluci odehráli další utkání, ve kterém určitě nepropadli herně. Na naší straně nechyběla kvalita, důraz a hlavně fotbalové pojetí. Určitě i nadále půjdeme cestou, která upřednostňuje růst hráčů nad výsledky,“ řekl Jiří Dušek, trenér Kladna.

I přes druhou porážku v řadě zůstávají starší žáci do čtrnácti let na třetím místě tabulky. Příští kolo hrají oba týmy starších žáků doma proti Mostu.

Česká liga starších žáků – U15

FK Ústí nad Labem – SK Kladno 0:4 (0:1)

branky Kladna: 2x Mráček, Kubů, Pihrt

Sestava: Vokoun – Kott (36. Kopačinský), Kadár, Abrham, Kalousek - Sekanina (45.Čech), Pihrt, Kubů, Kárník - Haifler (55. Holub), Radošinský (36. Mráček).

Česká liga starších žáků – U14

FK Ústí nad Labem – SK Kladno 5:3 (3:2)

branky Kladna: 2x Kotouček, Rohla

Sestava: Pokorný – Roztočil (36. Linhart, 55. Hlaváček), Jansa, Rohla, Jizba – Stříška, Moravčík, Jůza, Dáňa – Kotouček, Šnobl.

Úspěšné jarní tažení Českou ligou mladších žáků do třinácti let v podání fotbalistů SK Kladno pokračuje. Naposledy to odnesli hráči Karlových Varů na vlastním hřišti. I přesto, že Kladnu chybělo několik nemocných hráčů a nastoupili za něj mladší, vyhrálo jasně 11:2. „Ač v improvizované sestavě, ale zápas jsme s přehledem zvládli. Děkujeme za výpomoc hráčům U12,“ řekl Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

Třináctka zůstává na třetím místě. V neděli přivítá na domácím vedoucí tým tabulky Meteor Praha, na který ztrácí tři body. 

Druhé vítězství v řadě vybojovali na hřišti v Karlových Varech mladší žáci SK Kladno do dvanácti let. Na velmi těžkém a podmáčeném terénu zdolali svého soupeře 15:6. „I když hřiště plné vody naší kombinační hře příliš nevyhovovalo, zápas jsme zvládli,“ řekl Milan Novák.                                    

Česká liga mladších žáků – U13

FK Karlovy Vary - SK Kladno 2:11 (1:6)

branky Kladna: 3x Hrubeš, Slabý, 1x Zíka, Donát, Vrba, Löffelmann, Kindl.

Sestava: Smrkovský - Kozár, Donát, Krejčí, Pokorný, Vrba, Löffelmann, Kindl, Tyban. Výsledky 0:2 a 1:2.

Plecitý- Hrubeš, Jeřábek, Zíka, Klíma, Pospíšil, Slabý, Zahrádka, Měřínský. Výsledky 1:4 a 0:3.

Česká liga mladších žáků – U12

FK Karlovy Vary - SK Kladno 6:15 (4:12)

branky Kladna: 3x Šašek, 2xTomi, Zahrádka, 1x Slabý, Pospíšil Tadeáš, Kronus, Lunger, Čermák, Kolářský, Fous, Koco

Sestava: Cimrman - Vacínek, Zahrádka, Slabý, Lunger, Pospíšil Tadeáš, Tomi, Čermák, Baruzzi, Veselý (3:7 a 2:1).

Koco - Kolářský, Tyban, Fous, Kronus, Pospíšil Lukáš, Měřínský, Veiner, Šašek(1:5 a 0:2).