Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Sedm kulí na SK

Škoda, že na fotbal SK nechodí doma víc lidí. V téhle sezoně stojí hra kladenských fotbalistů ještě víc za vidění než v minulé sezoně! Posuďte sami – kde v divizi uvidíte zápas s osmi brankami? Kladno porazilo Most 7:1 (4:0)!

Od úvodního hvizdu se Kladenští přestěhovali před mosteckou branku. Trenér PIhávek vysunul na hrot Tótha, kterému dal za úkol zabíhat za obranu pro centry. Tenhle styl hry domácím fungoval v prvním poločase téměř dokonale. 

Ve třinácté minutě převzal Tóth míč, prokličkoval vápnem a s ledovým klidem otevřel skóre. Podobně zavěsil o několik minut později. Poté přenechal gólovou aktivitu Honzovi Procházkovi. Ten sice vstřelil „jen“ třetí gól Kladna, ale zařídil i ten čtvrtý a poté i šestý. Na obou koncích jeho přihrávek stál Bořík. 

Kladenští zřejmě doma založili novou tradici. Po příchodu z kabiny totiž stejně jako v prvním kole kopali po faulu ve vápně pokutový kop a stejně jako před čtrnácti dny ho i tentokrát Tomáš Procházka proměnil. 

Minutu před koncem zápasu pokazili spoluhráči špatnou rozehrávkou Tesařovi čisté konto, ale Růžička v poslední vteřině svou chybu napravil, když tečoval mezi tyče střelu Nesládka. „V Kladně nemůžeme hrát otevřený fotbal a pomýšlet přitom na zisk bodu,“ krčil rameny šéftrenér mostecké mládeže a bývalý hráč Slavie Robert Žák. „Mně šlo jen o to, aby hráči soupeře nepodcenili a zbytečně se celý zápas s Mostem netrápili,“ odvětil s úlevou v hlase trenér Ivan Pihávek.

Ve výčtu pochval nesmíme zapomenout na Václava Kalinu (37). Jeho neúnavný pohyb po levé straně nahoru dolů a přesné přihrávky do vyložených, byť neproměněných šancí (sám minimálně dvě střely zahodil), braly dech. Po zásluze mu v našem hodnocení patří nejvyšší příčka!

Kladenští příští sobotu sehrají čtvrté kolo v Rakovníku (14.00 h.) a o týden později (sobota 10. 9.) hostí tolik očekávané derby s Hostouní (10.15 h.). 

 

Góly SK: Tóth 2, Bořík 2, J. Procházka, T. Procházka, J. Růžička

Sestava SK: Tesař – Pechr, Rada, Veselý, Kalina, Bořík, Bartoš, T. Procházka, Šíma, J. Procházka, Tóth (ve druhém poločase střídali – Štoncner za Šímu, Nesládek za Tótha, Růžička za Bartoše, Borák za Boříka, Horák za T. Procházku).

Diváků: cca 100

Nejlepší z SK podle VK: Kalina

Článek vznikl ve spolupráci se serverem vasekladno.cz

0
Zatím nehodnoceno