Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Rozhovorem s Ing. Drahotou o divizi

Ing. JOSEF Drahota

Kladno – SK Kladno se do fotbalové divize přihlásí, tvrdí to aspoň předseda představenstva klubu Josef Drahota. „Sezení máme až ve čtvrtek, ale předpokládám, že se tak stane," uvedl před páteční uzávěrkou přihlášek do soutěží.

Je sice krátce po konci uplynulé sezony, už dnes ale je takřka na sto procent jisté, že čtvrtou nejvyšší soutěž bude hrát SK s vlastními odchovanci. Důvodem nejsou jen omezené finančníprostředky.

„Můj osobní dojem z posledního utkání je ten, že kluci, kteří jsou kladenský, jichž bohužel v zápase moc nebylo, se snažili, zatímco ostatní moc ne. Je to ale jen můj subjektivní pocit," uvedl Drahota.

Otázka, kdo mužstvo povede v nové sezoně, a kdo ho bude během léta skládat, se bude řešit v nejbližších dnech, byť sportovní ředitel Eduard Novák měl už včera jistá vstupní, informativní jednání s dosluhujícími kouči. Zatím bez konkrétního výstupu.

Drahota, jenž je v klubu dvacet let a pamatuje fúzi ještě divizního Kladna s druholigovými Neratovicemi, předpokládá, že náklady na divizi budou všeobecně trošku nižší.

„Je mi trapné to pořád opakovat, pokud ale nebudeme mít peníze, nemůže vyšší soutěž hrát," prohlásil a připomněl roli kladenské radnice, která první tým podpořila třemi sty tisíci korunami, zatímco třeba v Tuchlovicích prý dává obec do kopané o půl milionu víc!

„Pokud se přístup radnice všeobecně nezmění, tak fotbal v Kladně zanikne. Na růžích ustláno tady nemá," tvrdí Drahota s tím, že se stačí podívat, jaké soutěže ostatní kluby z města hrají.

V poslední době je pravidlem, že SK vychovává hráče pro vesnické kluby, jimž v určitých ohledech bohužel nemůže konkurovat.

„Pokud jim seženou zaměstnání a tím je zabezpečí, tak hráčům nemůžeme v odchodu bránit," podotkl Drahota.

Kdo bude Kladno trénovat, o tom se jednalo už včera. Jméno ale zatím sportovní ředitel Eduard Novák neřekl.

Zdroj: deník.cz

0
Zatím nehodnoceno