Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Podruhé za sebou byli žáci SK Kladna stoprocentní!

1.10. 2013 Kladno - Stejně jako minulý týden, i o víkendu všechny čtyři žákovské týmy vyhrály. Starší žáci SK Kladna hráli proti Ústí nad Labem, patnáctka zvítězila 1:0 a čtrnáctka 4:2. Mladší žáci rozdrtili Karlovy Vary – třináctka 19:4, dvanáctka 27:1.

U patnáctky měl, po malé pauze, svou premiéru trenér Martin Čurda, který vedl naposledy na jaře A dorost. U mistrů republiky bude působit společně s Tomášem Abrhamem.

Proti nepříjemnému soupeři z Ústí nad Labem se domácí nemohli dlouho prosadit. Zápas nakonec rozhodl v závěru utkání z pokutového kopu Kott. „Ze začátku jsme hráli hodně nepřesně, ale po zlepšeném výkonu ve druhém poločase jsme zaslouženě vyhráli,“ hodnotil Martin Čurda.

Patnáctka je stále druhá se ztrátou dvou bodů na vedoucí Most. A právě s tímto soupeřem se utká v sobotu o první místo na jeho hřišti.

Starší žáci B porazili Ústí nad Labem 4:2. O svém vítězství rozhodli hráči Kladna již v prvním poločase, po kterém měli dvoubrankový náskok. „Bylo to ale obtížné utkání s velmi kvalitním soupeřem. Kluci si zaslouží pochvalu za nasazení a psychickou odolnost,“ chválil Jiří Dušek, trenér Kladna.

I čtrnáctka je v tabulce České ligy na druhém místě. Zde je však situace ještě vyrovnanější než v patnáctkách. Na prvních pěti místech se seřadily mužstva se stejným počtem bodů! O pořadí na 1 – 5 místě tedy rozhoduje pouze skóre. To má zatím nejlepší Baník Most, příští soupeř Kladna.

Starší žáci A – U15

SK Kladno – FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

Gól: Kott

Sestava: Řehák – Kopačinský (53. Sekanina), Kadar, Abrham, Kárník – Kott, Čech, Pihrt, Kalousek (40. Radošinský) – Haifler, Mráček

Starší žáci B – U14

SK Kladno – FK Ústí nad Labem 4:2 (2:0)

Góly: Kotouček 2x, Šnobl, Drozda

Sestava: Pokorný – Jůza, Rohla, Linhart (40. Jansa), Halász - Moravčik (43. Studenovský), Dáňa, Drozda, Dejčmar (42. Hlaváček) – Kotouček, Šnobl (45. Hrbek)

Mladší žáci opět nadělovali

Mladší žáci SK Kladna opět drtili své soupeře. Třináctka porazila na domácím hřišti Karlovy Vary 19:4. „Předvedli jsme pěkný výkon především v první půli. Ale proti týmu z chvostu tabulky šlo o povinné vítězství,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

Třináctka je po pátém vítězství v České lize na čtvrtém místě se ziskem patnácti bodů. V sobotu hraje na hřišti prvního týmu tabulky Meteoru Praha.

Třetí vítězství v řade vybojovali mladší žáci do dvanácti let. Hráči Kladna porazili Karlovy Vary 27:1. „Předváděli jsme pohledný fotbal s hezkými kombinacemi. Skóre mohlo být ještě vyšší, kdybychom netrefovali břevna  a tyče,“ řekl Milan Novák, trenér Kladna.

Mladší žáci A – U13

SK Kladno – FK Karlovy Vary 19:4

Góly: Hrubeš 4x, Šnobl 4x, Jeřábek 3x, Šrédl 2x, Donát 2x, Zíka 2x, Mačura, Halász

Sestava: Smrkovský – Kozár, Kreisinger, Strnad, Donát, Pokorný, Šnobl, Loffelmann

Plecitý – Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Klíma, Pospíšil, Halász

Mladší žáci B – U12

SK Kladno – FK Karlovy Vary 27:1

Góly: Zahrádka 5x, Čermák 4x, Kronus 3x, Kolářský 3x, Pospíšil 3x, Lunger 2x, Tyban 2x, Slabý, Baruzzi, Fous, Veiner, Zábranský

Sestava: Koco - Kolářský, Solár, Zahrádka, Slabý, Lunger, Kronus, Fous, Baruzzi, Rottner

Cimrman – Chaloupka, Tyban, Čermák, Tomi, Šašek, Měřínský, Veiner, Pospíšil, Zábranský, Nachtigal