Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Po Fergusonově fénu patnáctka otočila zápas s Motorletem

Kladno – Strašní i mladší žáci SK Kladno změřili své síly s Motorletem Praha. Výhry vybojovaly patnáctka 2:1 a třináctka 8:7. Čtrnáctka remizovala 2:2 a dvanáctka 7:7.

Na domácím hřišti se proti Motorletu představili starší žáci. Kladenští fotbalisté do patnácti let prohrávali po poločase 0:1, když inkasovali z rohového kopu. „Po prohraném prvním poločase jsme na hráče použili známý Fergusonův fén a výsledek se dostavil,“ řekl s úsměvem Tomáš Abrham, trenér Kladna.

Patnáctka utkání ve druhém poločase otočila na 2:1 brankami Mráčka a Pihrta. V tabulce zůstávají starší žáci do patnácti let na čtvrtém místě. Příští utkání hrají v Sokolově, který je druhý o tři body před Kladnem.

Smírně 2:2 se rozešli žáci SK Kladna do čtrnácti let s Motorletem. I v tomto utkání prohrávali domácí po poločase o jednu branku – 1:2. Na rozdíl od patnáctky se jim ve druhé půli podařilo pouze vyrovnat. „Vzhledem k utkání musíme brát bod jako spravedlivý,“ řekl Jiří Dušek, trenér Kladna.

Čtrnáctka zůstala na třetím místě tabulky, když na vedoucí duo z Mostu a Vyšehradu ztrácí pět bodů.

Česká liga starších žáků – U15

SK Kladno – FK Motorlet Praha 2:1 (0:1)

branky Kladna: Mráček, Pihrt

Sestava: Řehák – Kott, Kadar, Abrham, Procházka – Kopačinský (46. Čech), Pihrt, Kubů, Sekanina (36. Hudousek) - Kárník (36. Haifer), Mráček.

Česká liga starších žáků – U14

SK Kladno – FK Motorlet Praha 2:2 (1:2)

branky Kladna: Kotouček, Dejčmar

Sestava: Pokorný – Roztočil (36. Halasz), Jansa, Rohla, Jůza (50. Hlaváček) – Dejčmar (36. Linhart), Moravčík, Jizba, Dáňa – Kotouček, Stříška (35. Šnobl).

Jarní neporazitelnost i nadále drží mladší žáci SK Kladno do třinácti let. Na domácím hřišti si tentokráte poradili 8:7 s Motorletem Praha. „Předvedli jsme ale nejhorší jarní výkon a nakonec byli rádi za těsné vítězství,“ hodnotil Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

Třináctka tak stále drží třetí místo v tabulce, když na vedoucí Meteor Praha ztrácí tři body Příští utkání hraje v Chomutově, který je předposlední.

Cenný bod za remízu 7:7 vybojovali s Motorletem mladší žáci do dvanácti let. Ti tak pokračují stále v lepších výkonech a drží se ve středu tabulky. „Škoda našeho neklidu při zakončení,“ řekl Milan Novák, trenér Kladna.

Česká liga mladších žáků – U13

SK Kladno – FK Motorlet Praha 8:7 (5:2)

branky Kladna: 3x Mačura, 2x Vrba a Jeřábek, 1x Pospíšil

Sestava: Kindl, Smrkovský - Kozár, Švejda, Donát, Krejčí, Pokorný, Vrba, Pospíšil, Löffelmann. Výsledky 1:2 a 2:2.

Plecitý, Kindl- Šrédl, Strnad, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Klíma. Výsledky 4:0 a 1:3.