Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Mladší dorosty vyhrály nad Svitavami s přehledem, starší bere bod za remízu s Budějovicemi

Na domácím hřišti začala v sobotu pro dorosty SK Kladno nová sezona. Zatímco starší dorost pouze remizoval s Českými Budějovicemi 1:1, oba mladší celky své zápasy vyhrály. Svitavy porazily jasně 6:1 a 2:0.

Sobotní den byl na Kladně vyhrazen pro dorosty. Jako první nastoupil A dorost proti SKP České Budějovice a po rozpačitém výkonu pouze remizoval 1:1. Domácí sice od začátku drželi míč na svých kopačkách, ale spíše na vlastí polovině. Hosté z Budějovic přijeli do Kladna bránit a hrát na rychlé protiútoky. To se jim na malém kladenském hřišti dařilo a když šli po chybě domácí obrany do vedení, měli to Kladenští o to složitější. Vyrovnat se jim podařilo až ve druhém poločase. Další šance už domácí neproměnili a Budějovice mohly slavit bod.

„Rozhodujícím limitem zápasu bylo bohužel naše malé hřiště. Soupeř přijel bránit a to se mu na úzké hrací ploše dařilo. Vždy se lépe brání, než útočí do plných,“ viděl hlavní příčinu Petr Brabec. „To ale neomlouvá, že týmu chybělo větší nasazení a chuť do hry. Navíc nám vůbec nezahrály oba kraje sestavy,“ dodal Brabec.

Starší dorost – ČLSD – U19

SK Kladno – SKP České Budějovice   1:1 (0:1) gól SK Kladno: 78. Kraus

Sestava: Pešek – Čížek, Rohla, Suchý, Bořík – Krupička (65.Bystřický), Pudil, Cabejšek, Borák – Popelka, Kraus.

Mladší dorosty nadělily Svitavám osm gólů

Skvělý vstup do soutěže mají za sebou oba mladší dorosty. Nejprve sedmnáctka vyprovodila TJ Svitavy 6:1 a poté šestnáctka stejného soupeře 2:0.

Starší měli celý zápas ve své režii a již ve 12. minutě šli do vedení. Soupeři se povedl jeden protiútok, ze kterého vyrovnal. Vyrovnání však netrvalo ani dvě minuty a domácí šli opět do vedení. Po změně stran se hrál fotbal jen na jednu branku a pro hosty byl výsledek 6:1 ještě milosrdný.

„Vstup do sezóny se nám jak herně tak i výsledkově celkem povedl. I přes vysoké vítězství jsme však řadu dalších gólových šancí bohužel nevyužili,“ hodnotil zápas Jakub Andrýsek.

Šestnáctka neměla se svým soupeřem také velké problémy. Ten jim to navíc ulehčil tím, že přijel pouze v desíti! Domácí měli po celý zápas převahu, ale gólově se dokázali prosadit až ve druhém poločase. „Soupeř hrál celý zápas v deseti hráčích, dle mého zcela jasná degradace úrovně dorostenecké soutěže,“ hodnotil Karel Grabmüller, trenér domácích. „Předvedli jsme celkem slušný výkon, ale neproměnili řadu brankových příležitostí,“ uzavřel Grabmüller.