Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Mladší dorosty naplno bodovaly v Karlových Varech

1.10.2013 Kladno - Starší dorost SK Kladna po dvou vítězstvích prohrál. V sedmém kole České ligy nestačil na Duklu Praha a podlehl jí na jejím hřišti 0:2. To mladší dorosty bodovaly naplno. V Karlových Varech vyhrála sedmnáctka 1:0 a šestnáctka 4:2.

Po dvou vysokých výhrách (s Roudnicí nad Labem 6:1 a v Písku 6:0) starší dorost prohrál. I přesto, že Kladnu opět chybělo několik hráčů základní sestavy, byli hosté na Dukle prvních dvacet minut jasně lepším týmem. Poté se však hra vyrovnala a na rozdíl od Kladna domácí proměňovali šance. V 67. minutě se dostala Dukla Praha do vedení a druhý gól přidala v závěru zápasu. „Po vstřelené brance si domácí výhru pohlídali. Lépe kombinovali a drželi míč na svých kopačkách. Mrzí mě, že jsme nevyužili žádnou z mnoha standardních situací,“ hodnotil Petr Brabec, trenér Kladna.

A dorost SK Kladno je v České lize staršího dorostu na sedmém místě se čtrnácti body. Příští zápas hraje doma v sobotu od 10:15 proti Benešovu.

Česká liga staršího dorostu – U19

Dukla Praha - SK Kladno  2:0 (0:0)

Sestava: Pešek - Hübst, Rohla, Suchý, Hanuščík - Krupička, Pudil, Cabejšek, Bořík (73.Spal) - Popelka, Kraus

Mladší přivezli šest bodů

Sedmnáctka se musela v Karlových Varech vypořádat s taktickým záměrem domácího trenéra. Jeho tým je v České lize mladšího dorostu stále bez bodu a tak chtěl zápas s Kladnem vyhrát bojovností na malinkém hřišti s nekvalitním přírodním trávníkem. I přesto, že starší dorost domácích a poté i šestnáctka, hráli na velkém hřišti s umělou trávou třetí generace.

B dorost SK Kladna přesto v Karlových Varech vyhrál. Na konci prvního poločasu prošel podél brankové čáry Kroutil a jeho centr uklidil do branky Škvára. „Bohužel hřiště s malými rozměry a nekvalitním povrchem vedlo ke smazání rozdílů ve fotbalové kvalitě obou mužstev. Přesto jsme si s tím poradili a zaslouženě vyhráli. Jen škoda, že jsme nevstřelili druhý pojišťovací gól,“ řekl Jakub Andrýsek, trenér Kladna.

Česká liga mladšího dorostu – U17

1. FC Karlovy Vary – SK Kladno 0:1 (0:1)

branka Kladna: 40. Škvára

Sestava: Šulek – Havelka, Sirůček, Racocha, Trejbal – Vojtek, Kubín, Kroutil, Koška, Tyban (78. Pospíšil Mik.) – Škvára (65. Procházka).

Po zápase B dorostu nastoupila šestnáctka na hřiště s umělou trávou. Toto „letiště“ je zase druhým extrémem, když má maximální dovolené rozměry. Nic méně i v tomto zápase si s tím kladenští poradili lépe než domácí a šestnáctka vyhrála v Karlových Varech 4:2.

Po dvou bezbrankových zápasech vyšel C dorostu vstup do utkání a již o poločase vedl 3:0. „Kluci odehráli naprosto skvělý první poločas, který se blížil ideálnímu výkonu,“ chválil Karel Grabmüller, trenér Kladna. „I když druhá půle už nebyla odehrána v takové koncentraci, celkově jsme si jasně zasloužili vyhrát,“ dodal Grabmüller.

Příští zápas hrají mladší dorosty proti Ústí nad Labem. Sedmnáctka začíná ve 13:30 a šestnáctka v 15:30. Především sedmnáctku čeká velmi těžký zápas, když přivítá vedoucí tým tabulky. To šestnáctka, která je čtvrtá, půjde s desátým týmem tabulky do zápasu jako favorit.