Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Kladno si v Rakovníku zastřílelo

Kladenští fotbalisté v divizi válí. Tentokrát si zastříleli v Rakovníku, odkud domů přivezli tři body za výhru 3:1 (1:1). 

Od začátku zápasu se potvrdila slova fotbalistů Hostouně, kteří v Rakovníku hráli před dvěma koly, o tom, že domácí zalezou na svou půlku hřiště a v devíti se postaví kladenským snahám o nebezpečné útoky. Pokud Kladenští hráli po zemi a kombinovali na jeden dva doteky s míčem, Rakovničtí se k balonu téměř nedostali a jen se štěstím se hosté neprosadili k přesnějšímu zakončení. 

Ovšem hosté s touto taktikou dlouho nevydrželi a s přibývajícími minutami se spíše za rakovnickou obranu chtěli dostat vysokými nakopávanými přihrávkami. Kladnu tentokrát taková hra nesvědčila a domácí mohli v klidu střádat síly. Třeba ke vstřelení gólu. Po půlhodině hry nevyšla v útoku hostům další z přihrávek a rychlý kontr už nikdo z nich nezachytil. Míč se po rozehrání na půlce ani pořádně nedostal do hry, když Rakovničtí opět utekli hráčům v bílém. Ovšem ve dvou Tesaře tentokrát nepřekonali…

Naštěstí se Kladenští rychle vzpamatovali. Zpřesnili přihrávky a z jedné z nich si míč do sóla hodil Šíma. Pronikl do vápna, a když se chystal zakončit, brankář ho srazil k zemi. Tomáš Procházka se z penalty nemýlí. 

Po změně stran Kladenští soupeře zmáčkli ještě těsněji, než na počátku utkání. Do velkého vápna domácích padalo čím dál více míčů. Po jednom z těchto centrů si na kraj vápna naběhl Kalina, zpracoval si míč a šajtlí obhodil brankáře ke vzdálenější tyči. Loženku po něm spálil Šíma, jeho hlavička třela břevno a Kroutil, ten zase neproměnil šanci ve vápně. Ovšem kanonýr konce jara se přeci jen dočkal. Podobně jako ke Kalinovi se i k němu dostal odražený míč a kladenský mladíček se ve vápně z otočky trefil parádně. 

Příští týden v sobotu (10. 9.) čeká náš tým v domácím prostředí derby s Hostouní.

Góly SK: T. Procházka, Kalina, Kroutil

Sestava SK: Tesař – Pechr, Veselý, T. Procházka, Kalina, Bořík, Bartoš, Růžička, Šíma, J. Procházka, Tóth (střídání Kroutil za Tótha, Nesládek za J. Procházku, Borák za Boříka).

Článek vznikl ve spolupráci se serverem vasekladno.cz

Fotogalerie z utkání.

Hodnocení zápasu na stránkách soupeře.

5
Average: 5 (1 vote)