Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Dorosty vybojovaly s Pískem jen dva body

Kladno – Všechny tři dorosty SK Kladno se utkaly o víkendu s Pískem. V celkovém měření byl úspěšnější jihočeský klub. Kladenské týmy vstřelily soupeři celkem jen dvě branky a získaly dva body. Starší dorost remizoval 0:0, sedmnáctka prohrála 1:2 a šestnáctka remizovala 1:1.

Oproti mladším dorostům nastoupil starší na domácím hřišti. V zápase třetího se čtvrtým týmem tabulky výhodu domácí půdy kladenští fotbalisté nevyužili a utkání skončilo bez branek. „Hosté přijeli s obrannou taktikou a my se přes obranný val dostávaly těžko,“ hodnotil Petr Brabec, trenér Kladna.

I přes defenzivní styl hostů mohli hráči Kladna utkání vyhrát. Mrzí především neproměněná šance Boříka na začátku druhé půle, když sám před brankou trefil pouze tyč. Naopak v závěru zápasu mohli strhnout vítězství na svou stranu hosté. „Brankář Smrkovský nás ale podržel a chytil několik vyložených šancí soupeře,“ dodal Brabec.

Česká liga staršího dorostu - U19

SK Kladno – FC Písek   0:0

Sestava: Smrkovský - Neumann, Hübst, Rohla, Spal (70.Kroutil) - Pudil - Cabejšek, Bystřický (46.Čížek), Borák, Krupička - Kraus (46.Bořík)

Šestnáctka získala v Písku první bod

O den později než starší dorosty se spolu utkali mladší dorosty tentokráte v Písku.

V zápase sedmnáctek rozhodl první poločas, který fotbalisté Kladna prospali a prohráli ho 0:2. I přes špatný výkon v první půli trefil Kroutil tyčku a Havelka pálil těsně vedle. Po přestávce se kladenská hra trochu zlepšila, ale výsledkem bylo pouze Kroutilovo snížení a další nastřelená tyčka.

„Především první poločas jsme odehráli bez nasazení. I přesto jsme měli v utkání více šancí než soupeř, které jsme bohužel nedokázali proměnit,“ řekl Jaroslav Vejvoda, trenér Kladna.

První jarní bod za remízu 1:1 získala kladenská šestnáctka. V utkání v Písku měli hráči SK Kladno více brankových příležitostí než  domácí, ale více než jeden gól vstřelit nedokázali. Po bezbrankové první půli získali kladenští fotbalisté ve druhé herní převahu. Bohužel však z rychlého protiútoku a zaváhání obrany inkasovali úvodní branku utkání. Z následujícího tlaku vytěžili alespoň vyrovnání na konečných 1:1.