Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Devatenáctka smetla svého soupeře

5.11.2013  Kladno – Vysoké vítězství si připsali hráči staršího dorostu SK Kladno. Ve třináctém kole České ligy rozdrtili Union Beroun 11:0! Mladší hráli s Meteorem Praha. Sedmnáctka prohrála 3:4, šestnáctka vyhrála 2:1.

Na domácím hřišti si hráči staršího dorostu s chutí zastříleli. Fotbalisty Berouna porazili vysoko 11:0. Utkání se povedlo především oběma útočníkům Krausovi a Boříkovi. Prvně jmenovaný se trefil pětkrát, druhý třikrát.

Od začátku utkání jsme měli jasnou převahu. Hráče musím pochválit, že i za rozhodnutého stavu chtěli pořád hrát a přidávat další góly,“ chválil Petr Brabec, trenér Kladna.

Česká liga staršího dorostu – U19

SK Kladno – ČL Union Beroun 11:0

branky Kladna: 44., 50., 53., 60. a 71. Kraus, 20., 62. a 83. Bořík, 17. Hanuščík, 69. Borák, 89. Pudil.

Sestava: Pešek (72. Smrkovský) – Krupička, Rohla (63. Spal), Hanuščík (56. Suk), Čížek – Borák (72. Bodnár), Pudil, Suchý, Cabejšek (54. Bystřický) – Bořík, Kraus.

Sedmnáctka sehrála výsledkově opět smolný domácí zápas. Ještě o poločase vedli hráči SK Kladno nad Meteorem Praha 2:0. Jenže ve druhém poločase si nechali dát čtyři branky v řadě a o utkání bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani snížení na 3:4 v poslední minutě.

„Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale bohužel jsme soupeře pustli do zápasu svým laxním přístupem ve druhé půli. Opět jsme si nechali dát během minuty dva góly a vrcholem byla rozhodující branka na 2:3 z šedesáti metrů,“ řekl Jakub Andrýsek, trenér Kladna. „Mrzí mě, že hrajeme tři čtvrtě zápasu dobře a pak si to sami zkazíme. Alespoň bod jsme si zasloužili,“ dodal.

Česká liga mladšího dorostu – U17

SK Kladno – Meteor Praha 3:4 (2:0)

branky Kladna: 14. Kroutil, 36. Havelka, 79. Racocha.

Sestava: Šulek – Havelka, Sirůček, Racocha, Trejbal – Vojtek, Kubín, Kroutil, Hejda, Putík (57. Krsek) – Sobota (68. Procházka).

Šťastné vítězství si připsala proti Meteoru šestnáctka SK Kladno. Do utkání vstoupili kladenští dobře. Již v 6. minutě se po akci Ryšlinka prosadil Šimon Procházka. Hosté ve druhém poločase přidali a začali Kladno přehrávat. V 69. minutě se jim také podařilo vyrovnat na 1:1. I poté stále více utočili hosté. Hráči Kladna však dokázali využít rychlý protiútok a střela Šimona Procházky si našla cestu do branky i podruhé – 2:1.

„Bylo to více než šťastné vítězství, utkání by více slušela asi remíze. Nicméně našim hráčům patří pochvala za enormní nasazení, což ale považuji v každém zápase jako za samozřejmost,“ hodnotil Karel Grabmüller, trenér Kladna.