Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Žáci SK na závěr deklasovali své soupeře

13.11.2013 Kladno – Mají dobojováno. Starší i mladší žáci SK Kladno odehráli poslední zápasy podzimní části sezony. Loučení bylo nadmíru příjemné. Starší porazili FA Šluknovského výběžku 9:0 a 7:1. Mladší rozdrtili stejného soupeře 17:2 a 12:3. Nejlépe se bude přezimovat čtrnáctce, která vede ligu.

Fotbalová akademie Šluknovského výběžku patří v žákovských kategoriích ke slabším soupeřům. To se také o víkendu na Kladně ukázalo. Jako první nastoupila proti tomuto soupeři patnáctka SK Kladno.

Loňští mistři odehráli skvělý první poločas, ve kterém nastříleli svému soupeři všech devět branek. „V zápase jsme byli jasně lepší. Škoda jen, že se nám ve druhém poločase už nepovedlo přidat další branku,“ řekl Tomáš Abrham, trenér Kladna.

Nejstarší žáci SK Kladno jsou v polovině soutěže na pátém místě se ztrátou pěti bodů na první Sokolov.

To žáci do čtrnácti let přezimují na prvním místě tabulky. V posledním podzimním kole porazili Šluknovsko 7:1. Utkání se opět povedlo gólově nejlepšímu střelci týmu Kotoučkovi, který v zápase vstřelil pět branek.

„Od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry a šli jednoznačně za povinným vítězstvím. Jsem rád, že se nám podařilo potvrdit umístění na prvním místě žákovské ligy,“ hodnotil Jiří Dušek, trenér Kladna.

Česká liga starších žáků – U15

SK Kladno – Fotbalová akademie Šluknovského výběžku 9:0 (9:0)

Gól: Průcha 2x, Radošinský 2x, Haifler 2x, Čech, Pihrt, Kott

Sestava: Řehák – Průcha (40. Kalousek), Abrham, Procházka (45. Kadar), Kopačinský – Hudousek (45. Kubů), Pihrt (40. Holub), Kott, Radošinský (45. Kárník) – Haifler (40. Sekanina), Čech (45. Mráček)

Česká liga starších žáků – U14

SK Kladno – Fotbalová akademie Šluknovského výběžku 7:1 (5:0)

Góly: Kotouček 5x, Šnobl, Rohla

Sestava: Pokorný – Jansa, Halász (36. Hlaváček), Linhart, Jizba – Stříška (36. Hrbek), Rohla, Dáňa, Dejčmar – Kotouček, Šnobl

I mladší žáci hráli s Fotbalovou akademií Šluknovského výběžku. A všechny body opět zůstaly na Kladně. Třináctka rozdrtila svého soupeře 17:2 a přezimuje vinou horšího skóre na čtvrtém místě tabulky. Na vedoucí Meteor Praha ztrácí pouze tři body.

„S posledním celkem tabulky šlo o povinné vítězství. Ještě k většímu výsledku nám chyběla větší trpělivost a přesnost v zakončení,“ řekl Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

Nejmladší žáci SK Kladno porazili svého soupeře také vysoko 12:3. „Prosazovali jsme se kombinační hrou a ukázali jsme, že fotbal hrát umíme,“ hodnotil Milan Novák, trenér Kladna. Dvanáctka je v půlce sezony na devátém místě .

Česká liga mladších žáků – U13

SK Kladno – Fotbalová akademie Šluknovského výběžku 17:2

Góly: Vrba 3x, Jeřábek 2x, Pospíšil 2x, Hrubeš 2x, Loffelmann 2x, Pokorný, Donát, Šrédl, Mačura, Šnobl, Halász

Sestava: Kindl, Plecitý - Kozár, Švejda, Kreisinger, Donát, Strnad, Pokorný, Zíka, Vrba, Löffelmann

             Smrkovský, Kindl - Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Klíma, Pospíšil, Halász, Šnobl

Česká liga mladších žáků – U12

SK Kladno – Fotbalová akademie Šluknovského výběžku 12:3

Góly: Tomi 2x, Čermák 2x, Tyban, Bezděka, Slabý, Baruzzi, Lunger, Veiner, Zábranský J., Kolářský

Sestava: Koco - Kolářský, Slabý, Fous, Zábranský J.,Šašek, Tomi, Čermák, Veiner

Cimrman - Tyban, Měřínský, Baruzzi, Kronus, Bezděka, Lunger, Vacínek, Solár, Rottner